• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Російська агресія: чому Україні треба готуватися до нового нападу Путіна

Все більше фактів вказують на те, що Росія готує загострення війни на Донбасі, якщо чинна українська влада не виконає її вимоги
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації порталу Depo.ua "Путін готується до війни: Чому варто очікувати нового нападу Росії", опублікованій сьогодні.

Україна завжди знаходиться під постійною загрозою повномасштабного нападу з боку Росії, однак бувають періоди, коли його ймовірність різко зростає.

Як відомо, Росія будує новий військовий полігон біля кордону України. Цей полігон загальною площею понад 50 кв. км прямо зараз споруджується у Воронезькій області для Висленской мотострілецької дивізії загальновійськової армії Західного військового округу і офіційно призначається для проведення занять з бойової та спеціальної підготовки.

Полігон буде налічувати більше ста нових об'єктів інфраструктури, включаючи танкодроми, автодроми, вододромы, військове стрільбище, тактичні поля і навчальні місця для виконання навчальних і контрольних стрільб танкових, артилерійських і мотострілкових підрозділів, вправ з подолання водних перешкод, смуг перешкод.

Тобто на полігоні буде все необхідне, щоб тримати цілу дивізію в постійній бойовій готовності поблизу українського кордону.

При цьому останні дані Головного управління розвідки (ГУР) свідчать, що не тільки будівництвом полігонів займаються зараз на Росії. За словами представника ГУР Міністерства оборони України Вадима Скибицкого, згідно підтвердженим розвідданими, зараз у збройних силах РФ проводяться активні заходи оперативної і бойової підготовки.

Він зазначив, що в цьому році на Росії заплановані стратегічні навчання "Кавказ-2020", активна фаза яких пройде в кінці вересня: буде залучено багато полігонів, у тому числі в окупованому Криму і Південному військовому окрузі, із зосередженням великої кількості озброєння і військової техніки.

При цьому, починаючи вже з липня-серпня, будуть проводитися окремі спеціальні навчання підрозділів родів військ ЗС РФ, де вони будуть відпрацьовувати різні тактичні епізоди: наступальні, подолання водних перешкод, посилення, мобілізаційні заходи, а також взаємодія між військовим керівництвом та місцевою владою.

"Як показує досвід, саме в цей період створюються угруповання військ є найбільш небезпечними - вони можуть швидко перейти від навчання до безпосереднього застосування. Багато експертів схиляються до того, що це може статися", - попереджає Скібіцький.

Солідарний з ним і заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. Коментуючи навчання "Кавказ-2020", які восени планують провести збройні сили РФ, Боднар зазначив, що значна кількість військових експертів і аналітиків поділяють думку про можливість військового наступу Росії.

За його словами, по-перше, спостерігається зростання військових потужностей на східному кордоні України, а по-друге - значне посилення військових угрупувань російських військ в тимчасово окупованому Криму.

"Досить часто наводяться в підвищену бойову готовність російські окупаційні сили на території окупованого Донбасу. Будь вчення можуть досить швидко перейти в активну фазу бойових дій, тому ризик однозначно зростає, і, звичайно, військові це бачать", - констатував Боднар.

Він бачить завдання МЗС в тому, щоб донести інформацію про реальність такої небезпеки міжнародної спільноти, зокрема ООН, ОБСЄ і на двосторонньому рівні. Також на дипломатичному рівні мають місце активні публічні комунікації, мета яких показати, що Росія не відмовляється від своєї агресивної політики.

Заступник міністра цілком резонно зазначив, що змусити Росію відступити можуть різні фактори, в тому числі і внутрішня нестабільність в країні - наприклад, у зв'язку з голосуванням про внесення змін до конституції РФ і невдоволенням результатами. Але про це іншим разом.

"У НАТО також розуміють, наскільки реальним є використання військового потенціалу Росії проти України, причому його активізація можлива як раз в найближчій перспективі. Тому нам потрібно ментально бути готовими до того, що Росія не зупиниться перед використанням збройних сил для досягнення своїх політичних або економічних цілей", - зазначив Боднар.

Варто додати, що тривога Міноборони і МЗС небезпідставна, адже у військових навчаннях "Кавказ-2020" очікується задіяння мінімум 100 - 120 тис. військовослужбовців, 3 тис. бойових броньованих машин (з них не менше 500 танків), 300 літаків, 250 вертольотів, 50 кораблів і п'яти підводних човнів.

На небезпеку також вказує спроба Росії обдурити світову спільноту. Адже згідно заявам російського військового керівництва, нинішні навчання "Кавказ" плануються в глибині території країни на полігонах "Прудбой", "Капустін Яр", "Ашулук".

У той же час аналіз підготовки до навчань вказує, що ці заяви мають більше пропагандистський характер з метою відвернути увагу і формалізувати для російської пропаганди нібито відсутність російських військ поблизу українського кордону.

Українська військова розвідка всі ці питання відстежує в режимі реального часу, і вже є інформація, що окремі епізоди навчань будуть відпрацьовані в прикордонних з Україною районах Росії, зокрема на полігонах "Кадамовский", "Кузьминський", а також в окупованому Криму.

Ймовірно, що показова фаза стратегічних командно-штабних навчань буде проведена у формі кількох двосторонніх тренувань на Донському, Кримському, а також Владикавказском операційних напрямках. В акваторії Чорного моря можливе проведення межфлотских навчань.

Здавалося б: якщо б Росія не збиралася загрожувати суверенної сусідній країні і не готувалася до чогось підступному, то навіщо їй приховувати справжнє місце проведення військових навчань?

Паралельно з цим ми можемо спостерігати, як у підконтрольній проросійським силам частини інформаційного простору України останнім часом розганяються вже призабуті меседжі про утиски російської мови та культури в Україні і про те, як багато людей (у відповідності з рекомендованими соцопитуваннями) у зв'язку з цим страждають.

Все це наштовхує на думку, що або російське військове вторгнення все-таки відбудеться (Путіну перед переобранням традиційно потрібна маленька переможна війна), або основна мета всього цього брязкання зброєю біля нашого кордону полягає у залякуванні української влади (а Зеленський вже встиг продемонструвати, що на нього можна результативно тиснути) і нав'язуванні на всіх рівнях думки про безальтернативність виконання російських вимог щодо окупованих територій з натяком на здатність Кремля відстоювати свої інтереси з використанням сили, якщо доведеться.

    Реклама на dsnews.ua