• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Російський бойовий корабель пішов на конфлікт з українськими прикордонниками

Реклама на dsnews.ua
Військовий корабель Росії "Допитливий" заблокував підхід кораблю прикордонної служби України до українських буровим установкам, захоплених окупантами в Чорному морі

Про це повідомив начальник штабу 1-го загону Морської охорони капітан 1-го рангу Ігор Запьянцев, інформує "ДС" з посиланням на УНІАН.

За його словами, 1 грудня, коли прикордонники проводили спеціальну морську операцію з висвітлення обстановки у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища, в Північно-Західній частині Чорного моря, військовий корабель РФ перегородив шлях українського прикордонного корабля "Григорій Куроп'ятников".

Як пояснив Запьянцев, з "Допитливого" повідомили, що вони самі встановили зону безпеки 3 км біля належать Україні самопідйомних бурових установок, захоплених Росією в період окупації Автономної Республіки Крим. Тим самим, як пояснив начальник штабу, російська сторона підтвердила, що несе охорону навколо українських об'єктів. Хоча, згідно Конвенції ООН з міжнародного морського права, зону безпеки встановлює прибережна держава, в даному випадку - Україна. Крім того, зона безпеки не може бути більше 500 метрів.

"Допитливий" здійснював небезпечні маневри, перетинав курс українського корабля, що могло призвести до аварії. Як пояснив начальник відділу Морської охорони штабу Південного регіонального управління Держприкордонслужби капітан 1-го рангу Сергій Маймула, маневри проводилися для того, щоб не допустити судно до буровим установкам. За словами прикордонників, тим самим російська сторона підтвердила, що встановлення захоплені.

Як зазначив 1-й заступник начальника - начальник штабу Південного регіонального управління Держприкордонслужби України генерал-майор Віктор Бабюк, під час попередніх морських операцій українських прикордонників, при наближенні до захопленим СПБУ чітко проглядалося наявність на них озброєних людей. В даний час РФ змінила тактику поведінки на захоплених СПБУ - озброєні люди, що знаходяться на палубі, в разі наближення українських прикордонників, відразу ховаються всередині.

Як пояснив Бабюк, на цивільних судах (платформи СПБУ є цивільними судами), відповідно до вищеназваної конвенції ООН, взагалі не повинно бути озброєних людей.

    Реклама на dsnews.ua