• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Розвідка доповідала про загрозу РФ задовго до агресії, — Лапутіна

Реклама на dsnews.ua

Всі українські президенти знали про можливість агресії Росії, а контррозвідка доповідала про ризики захоплення Криму ще 12 років тому

Про це заявила глава Міністерства з питань ветеранів Юлія Лапутіна в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

Вона зазначила, що всі українські керівники отримували зведення про ризики атаки з боку Росії, зокрема й захоплення Криму.

Лапутіна підкреслила, що перша подібна спроба була ще при єдиному в історії президенті Криму (Юрій Мєшков — "ДС"), який в 1994 році вів виборчу кампанію з гаслами про самостійний статус півострова і відновлення економічних зв'язків з Росією.

"Українська контррозвідка за часів всіх керівників писала аналітичні документи, які були засновані на певних оперативних даних та аналітичній інформації про загрози. І одна з них, а це, приблизно, 2008-2009-і роки, про те, що відбувається в Криму. І першим висновком нашої роботи оперативної і аналітичної було те, що існує реальна загроза відокремлення Криму. На жаль, сталося так, що була зміна влади на проросійський курс, і ніхто не звернув на це увагу", — сказала Лапутіна

Нагадаємо, Росія захопила Автономну республіку Крим у лютому-березні 2014 року в результаті операції із застосуванням своїх військ, які спочатку працювали на території півострова без розпізнавальних знаків. В середині березня в Криму було проведено так званий "референдум", на якому було "прийнято" рішення про приєднання території до РФ.

Анексія або окупація Криму не визнані абсолютною більшістю держав у світі.

    Реклама на dsnews.ua