• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Керувати "Укроборнпромом" буде богослов. Хто такий Юрій Гусєв, який став головою держконцерну

Президент Володимир Зеленський призначив Юрія Гусєва, який раніше обіймав посаду голови Херсонської ОДА, генеральним директором держконцерну "Укроборонпром"

Генеральний директор ДК "Укроборонпром"
Генеральний директор ДК "Укроборонпром"
Реклама на dsnews.ua

Крім економічної освіти Гусєв також має ступінь доктор богословських наук, йдеться в біографічній довідці, підготовленій "ДС".

Освіта і початок політичної кар'єри

Юрій Веніамінович Гусєв народився 15 листопада 1979 року в місті Коростишів. Середню освіту здобув у рідному місті, а в 1998-2002 роках навчався в Херсонському державному технічному університеті. Був студентським мером Херсона, головою Херсонської обласної молодіжної громадської організації "Молода нація". З відзнаками закінчив магістратуру в Київському національному економічному університеті, а також Херсонський державний технічний університет за спеціальністю "Фінанси". Закінчив дві програми в Harvard Kennedy School (2011 2017 рр.).

У 2014 році захистив дисертацію з економіки в Центрі індустріальних проблем Національної академії наук (Харків). Крім цього, у 2018 році захистив дисертацію з історії церкви в Чернівецькому православному богословському інституті. Є кандидатом економічних наук, доцентом, запрошеним професором Військового університету Нуева Гранада (Республіка Колумбія), доктором богословських наук.

Генеральний директор ДК "Укроборонпром"
Генеральний директор ДК "Укроборонпром"

Професійну діяльність Юрій Гусєв розпочав у 1999 році на посаді радника голови Херсонської обласної державної адміністрації з питань молодіжної політики.

У 2002 році балотувався до Верховної Ради від Виборчого блоку політичних партій "Команда озимого покоління", після чого очолював комерційні компанії. До першої трійки "озимих" входили Валерій Хорошковський, Інна Богословська і Микола Вересень.

У 2009-2014 роках Гусєв працював в різних органах державної влади: був керівником групи радників міністра економіки, директором департаменту національних проєктів, радником міністра фінансів.

Професійна діяльність після Революції гідності

Після Революції гідності Гусєв почав працювати в міністерстві оборони України: був керівником департаменту економічної активності, заступником міністра і головою Ради реформ. Є одним з ініціаторів "волонтерського десанту".

Після 2016 року займався приватним підприємництвом, був консультантом і радником міжнародних і українських фінансових інститутів (IFC, EBRD, ПриватБанк). У 2016 році став радником міністра інфраструктури, у 2018 — радником міністра екології та природних ресурсів.

На виборах до Верховної Ради у 2019 році був висунутий кандидатом від партії президента Володимира Зеленського "Слуга народу" (№ 41 в списку), проте незабаром знявся з виборів.

Володимир Зеленський і Юрій Гусєв
Володимир Зеленський і Юрій Гусєв

З 13 липня 2019 року по 3 грудня 2020 року очолював Херсонську обласну державну адміністрацію.

Особисте життя і нагороди

Юрій Гусєв одружений, виховує сина і дочку. Є членом дорадчої ради Центру лідерства Українського католицького університету, займається благодійністю. Захоплюється шахами й бігом (пробіг два півмарафони).

Є співавтором двох книг: "Як зробити Україну успішною" і "Книга Реформ". Також володіє авторським правом на збірник віршів — "Незбагненність. Збірка віршів українця".

Юрій Гусєв з дружиною Ольгою та дітьми
Юрій Гусєв з дружиною Ольгою та дітьми

У 2015 році був нагороджений іменною вогнепальною зброєю. У тому ж році Гусєв був нагороджений медаллю "За сприяння воєнній розвідці України" II ступеня, пам'ятним нагрудним знаком міністра оборони України "Захиснику України" і медаллю Військової академії Королівства Іспанія "За заслуги". У 2018 році отримав відзнаку Військового університету Нуева Гранада (Колумбія).

Доходи

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Гусєв володіє квартирою площею 55,2 квадратних метра в Києві, половиною земельної ділянки площею 504 кв. м в Херсоні, а також 50% садового будинку там же. Також Гусєв задекларував недобудовану квартиру площею 135 кв. м в Києві.

Згідно з відкритими даними, дружина чиновника Ольга Гусєва і його діти нерухомого майна не мають.

Фігурант справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк і Юрій Гусєв
Фігурант справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк і Юрій Гусєв

У сім'ї Гусєва є кілька автомобілів — Toyota Camry 2007 року випуску (вартість — 126 тисяч грн) і INFINITI Q30 2017 року випуску (вартість — 960 тисяч грн).

Дружина Гусєва володіє корпоративними правами в компанії "Юкрейніан Фешн Груп" на суму 600 тис. грн.

У 2019 Гусєв заробив 1,2 мільйона грн. При цьому офіційна зарплата в ОДА склала лише 214 000 грн. Дружина політика декларує дохід в розмірі 140 000 грн.

На банківських рахунках подружжя Гусєвих зберігає — 2,4 тис. грн Готівкою — $50 тисяч і 300 тис. грн.

    Реклама на dsnews.ua