• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Російська мова продовжує звучати на телеканалах у прайм-тайм

Реклама на dsnews.ua
За результатами останнього моніторингу Нацради з питань телебачення і радіомовлення виявилося, що канали виконують вимоги у мінімальному процентному співвідношенні

Про це в ефірі 24 каналу сказала голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк, передає "ДС".

Нацрада і самі глядачі часто помічають, що почало з'являтися багато російськомовного контенту на телеканалах. Найчастіше - в самий активний час для перегляду телебачення. Тоді, коли передачі дивиться максимальну кількість глядачів.

"Переважно, російська звучить в прайм-тайм, коли багато людей біля екранів. Ми проаналізували, що канали користуються тими особливостями закону, коли можна, припустимо, кілька днів запускати контент на українському, а в один день - російською. Так робити не треба", - підкреслила Герасим'юк.

Вона зазначила, навіть якщо в піковий час звучить російська, а решту часу - український, то за підрахунками канали все-таки дотримуються вимоги. І додала, що кілька великих національних каналів виконують квоти на нижній межі.

"Це є особливостями їх редакційної політики. Ми хочемо дізнатися, в чому полягає така вигода і отримати від них пояснення", - сказала Герасим'юк.

Нагадаємо, раніше Ольга Герасим'юк, яка до цього обіймала посаду першого заступника Нацради ТРВ, стала головою Нацради з телебачення і радіомовлення.

    Реклама на dsnews.ua