• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

З 8 січня в Україні запроваджено локдаун. Які обмеження почали діяти

У період з 8 по 24 січня в Україні будуть діяти посилені карантинні обмеження

Кафе, фітнес-зали та школи з вузами закрили до 24 січня
Кафе, фітнес-зали та школи з вузами закрили до 24 січня
Реклама на dsnews.ua

Повний перелік заборон був опублікований на Урядовому порталі, передає "ДС". Відповідну постанову "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19" було прийнято на засіданні Кабінету міністрів 9 грудня.

"Рішення прийнято для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може настати в тому числі і після новорічних і різдвяних свят", — відзначили в Кабміні.

Згідно з прийнятим документом, з 8 по 24 січня 2021 р буде заборонено роботу кафе, ресторанів, барів (окрім доставки і замовлень на винос).

"Забороняється прийом відвідувачів субʼєктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім: торгівлі виключно товарами, які відносяться до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, побутової хімії, засобів звʼязку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, засобів захисту рослин на торгових площах, не менше 60 відсотків яких призначені для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися тільки зі здійсненням адресної доставки замовлень", — уточнили в Кабміні.

Також дозволяється торгівля паливом.

Відзначається, що в період локдауну можна надавати фінансові послуги, дозволена діяльність фінансових установ та діяльність із інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового звʼязку, а також медичної практики, ветеринарної практики, автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність із технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, перукарень і салонів краси за попереднім записом.

Забороняється: робота кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.

Крім того, на період дії посиленого карантину буде заборонено відвідування навчальних закладів, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

При цьому продовжить працювати громадський транспорт.

У період з 8 по 24 січня в Україні діють посилені карантинні обмеження
У період з 8 по 24 січня в Україні діють посилені карантинні обмеження

Нагадаємо, станом на ранок 7 січня, в Україні зафіксовано 8997 нових випадків коронавирусной хвороби, це на 2086 випадків більше, ніж напередодні вранці. За останню добу померли 148 осіб, видужали — 11 316.

    Реклама на dsnews.ua