• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

З початку року відкрито понад 220 кримінальних проваджень за ухилення від призову на строкову службу

Реклама на dsnews.ua

З початку року в Україні відкрито більше 200 кримінальних проваджень за ухилення від призову на строкову військову службу

Про це у відповідь на інформаційний запит повідомили в Офісі Генпрокурора, передає "ДС" з посиланням на АрміяІнформ.

Протягом січня — вересня 2020 року було відкриті 229 кримінальних проваджень по ст. 335 КК України (ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу). Всього зареєстровано 420 таких кримінальних правопорушень. З цієї кількості закриті 191 провадження, зокрема через відсутність складу злочину. Також до суду направлено 78 проваджень.

Відзначається, що найбільше правопорушень за ухилення від військової служби за січень — вересень цього року зафіксовано в Одеській і Дніпропетровській областях — по 40, у Львівській області — 27 і в Івано-Франківській — 14.

За ухилення від призову за мобілізацією протягом січня — вересні 2020 року було відкрито 3 кримінальні провадження. Всього зареєстровано 5 таких кримінальних правопорушень. З цієї кількості закриті 2 провадження, зокрема через відсутність складу злочину. Жодне провадження не направлено до суду.

Повідомляється, що за ст. 336 КК — ухилення від призову за мобілізацією 2 провадження відкрити в Київській області та 1 в Львівській області.

Нагадуємо, з 1 жовтня в Україні розпочався осінній призов на строкову службу в армії, який триватиме до кінця грудня 2020 року.

Як писала "ДС", в Україні можуть відмовитися від призову на строкову службу після організації системи підготовки резерву.

    Реклама на dsnews.ua