• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Садовий викликав Порошенка на дуель

Роль головного противника змін до Конституції дає можливість меру Львова не лише вискочити з провінційних «штанців», але й увійти в жорсткий клінч з Президентом
Фото: politdengi.com.ua
Фото: politdengi.com.ua
Реклама на dsnews.ua

Львівська міська рада, в якій у Андрія Садового ніколи не було більшості, продемонструвала дивну одностайність з мерською політикою щодо змін до Конституції. Там прийняли звернення до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з проханням до депутатів не приймати ці зміни. Мотивація львівських обранців на перший погляд виглядає переконливо - ніякого окремого статусу окупованим територіям Донбасу надавати неможна. Хоча у змінах до Основного Закону про окремий статус не йдеться, навколо цього питання було зламано багато списів ще перед першим голосуванням у парламенті. Перед другим, яке заплановане на 31 серпня, вочевидь, у парламентській залі буде ще гарячіше. Адже армія противників змін до Конституції отримала свого "отамана". І це не Олег Тягнибок і "свободівці", які помітно розгубили народну любов, і не Олег Ляшко, який підірвав свій радикальний статус через скандал із відпочином на острові Капрі, а мер Львова Андрій Садовий. Політик, який користується довірою значної кількості наших громадян.

Його партія "Самопоміч" від самого початку виступала проти змін до Конституції. Головним рупором з цього питання була і поки що залишалася віце-спікер Оксана Сироїд. Як писали ЗМІ, вона розсилає мерам міст листи з проханням долучитися до "суспільного діалогу" щодо конституційних нововведень. Там і про статус Донбасу, і про створення системи префектів на місцях, що вона (дивись, Садовий) вважає фактичною узурпацією влади з боку Президента. Скільки мерів долучилися до "суспільного діалогу" невідомо, але точно можна сказати, що після сьогоднішнього рішення Львівської міськради їх може побільшати. Навряд чи звернення до парламенту у стилі львів'ян будуть масовими, але на це ніхто і не розраховує. Якщо у понеділок засідання Ради не зірвуть, то 226 необхідних голосів за зміни до Конституції будуть. А ось 300 голосів при остаточному голосуванні - навряд. Особливо якщо врахувати варіант, коли "радикали" і "Самопоміч" гучно грюкнуть дверима коаліції.

Садовий багатьма вже давно розглядається як така собі альтернатива Порошенку. Не зараз, а на наступних президентських виборах. Проте, схоже, політичні партнери львівського мера, а серед них, як відомо, і "приватівці", вирішили прискоритися

Цього виключати неможна, адже якщо Садовий так круто взяв, то це багатоходівка, спрямована на дочасні парламентські вибори. Тобто, завдання мінімум - на темі "ні узурпації влади і окремому статусу Донбасу" отримати максимально можливу кількість мандатів у місцевих радах, особливо на Заході України. Завдання максимум, що не виключено, довести ситуацію в парламенті до дочасних виборів. Поки вони виглядають нереальними, оскільки підстав для розпуску Ради немає. Навіть в разі виходу з коаліції "радикалів" чи "Самопомочі" більшість може просто переформатуватися. Однак якщо до її складу увійде таж "Воля народу", це дасть можливість Садовому розповідати про "зраду ідеалів Майдану". І заробляти на цьому рейтингові бали.

Садовий багатьма вже давно розглядається як така собі альтернатива Порошенку. Не зараз, а на наступних президентських виборах. Проте, схоже, політичні партнери львівського мера, а серед них, як відомо, і "приватівці", вирішили прискоритися. Зрозуміло, якщо президентські зміни до Конституції проваляться, це завдасть значного удару по репутації Глави держави. Проте виникає питання до Садового і Ко: наскільки далеко там прорахували ситуацію. І наскільки врахували висновки конфліктів у "помаранчевій" команді. Адже "колективний Янукович" нікуди не подівся. Він просто зачаївся і чекає свого шансу повернутися до влади по трупах своїх ворогів.

    Реклама на dsnews.ua