• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Сакварелідзе бачить Луценка новим генпрокурором

Реклама на dsnews.ua
Давид Сакварелідзе вважає, що мінімізувати корупцію в Україні можна лише з новим, несистемним генпрокурором

Заступник генерального прокурора, а також екс-глава прокуратури Одеської області Давид Сакварелідзе вважає, що він не чарівник, щоб помахом чарівної палички все поміняти, але вважає, що його команда зрушила реформу прокуратури з мертвої точки, передає "ДС" з посиланням на його інтерв'ю тижневику "Новий час ".

"Ще кілька років тому ніхто не міг подумати, що з допомогою конкурсного відбору і тестів за короткий період часу можна скоротити більше 4 тис. працівників, залишивши кращих. Сьогодні 14% районних міських прокурорів жодного разу не займали керівні посади в прокуратурі.", - зазначає Сакварелідзе.

Давид Сакварелідзе вважає головною проблемою реформування прокуратури те, що за це взялися за проектом Андрія Портнова - заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича.

"Він хоч і розробляв свій проект разом з європейцями, але робив це в інтересах правлячих еліт", - сказав екс-заступник генпрокурора.

Сакварелідзе вважає, що мінімізувати корупцію в Україні можна лише з новим, несистемним генпрокурором і він був би радий, якби цю посаду зайняв його друг Юрій Луценко.

"Я вважаю, у нього дуже високі моральні стандарти", - стверджує Сакварелідзе.

Сакварелідзе зазначає, що в Одесі один з найбільш високих рівнів корупції і обороти тут більше, ніж в Грузії.

"Ми намагаємося стримувати, щоб наші працівники не лізли в бізнес, не займалися рекетом і рейдерством", - він називає свої пріоритети.

Стримувати співробітників прокуратури нелегко.

"У пересічних прокурорів зарплата з кожним роком знижується. Два роки тому була 15-20 тис. грн, зараз 3-4 тис. грн. Прокурор не повинен дивитися комусь у кишеню, проблему потрібно вирішувати. Моя зарплата до 7 тис. грн, іноді з надбавками - 15 тис., бувало, 26 тис. На такій же посаді в Грузії отримував $5 тис., включаючи бонуси, безлімітний бензин, витрати на зв'язок".

Як повідомляла "ДС", 29 березня Генпрокурор Віктор Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності "за грубе порушення правил прокурорської етики".

Президент Петро Порошенко заявив, що звільнення Сакварелідзе не було з ним погоджено і пообіцяв відновити його на посаді.30 березня Сакварелідзе повідомив, що його "запросили" на допит в ГПУ 1 квітня.

    Реклама на dsnews.ua