• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Шокін вигнав Сакварелідзе з Генпрокуратури

Дивно: вимагали звільнити Шокіна, а вилетів з прокуратури Сакварелідзе
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Заступника генерального прокурора - главу прокуратури Одеської області Давида Сакварелідзе звільнили з прокуратури. Про це "ДС" повідомили в прес-службі ГПУ.

"Заступник Генерального прокурора України Сакварелідзе звільнений з органів прокуратури. Структура Генпрокуратури приведена у відповідність з вимогами Закону України "Про прокуратуру", - сказано в повідомленні Генпрокуратури.

У ГПУ пояснили, що протягом останнього часу неодноразово отримували колективні депутатські звернення та запити щодо невідповідності вимогам статей 8, 15 Закону України "Про прокуратуру" встановленою у структурі та штатному розписі посади заступника Генерального прокурора України - прокурора Одеської області, яку займає Сакварелідзе.

Також обґрунтованість рішення про встановлення зазначеної посади стало предметом судового оскарження в Окружному адміністративному суді міста Києва за позовом народного депутата України.

"Генеральним прокурором України приведено у відповідність до вимог Закону України "Про прокуратуру" структуру і штатний розклад органів прокуратури шляхом видання наказу про ліквідацію посади заступника Генерального прокурора України - прокурора Одеської області з одночасним встановленням посади прокурора Одеської області", - сказано в повідомленні ГПУ.

Крім того, в Генпрокуратурі зазначили, що своїм наказом від 29 березня поточного року Генеральний прокурор Віктор Шокін залучив до дисциплінарної відповідальності Сакварелідзе "за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання в непередбаченому законодавством порядку в службову діяльність іншого прокурора, вчинення проступку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов'язків, звільнивши його з посади заступника Генерального прокурора України - прокурора Одеської області та органів прокуратури".

Виконання обов'язків прокурора Одеської області покладено на першого заступника прокурора цієї області Жученко А. Д.

Як повідомляла "ДС", 24 березня заступник генпрокурора - прокурор Одеської обл. Давид Сакварелідзе заявив, що у Генеральної інспекції Генпрокуратури продовжуються звільнення правоохоронців, які розслідували справу "діамантових прокурорів". У ГПУ ж переконані, що ці заяви є підготовкою до виборчої кампанії, і спростовують їх. У наглядовому відомстві підкреслюють, що прокурорів не звільняють, а пропонують їм написати заяви для переходу на нові посади в Генинспекции.

Пізніше Сакварелідзе заявив про обшуки у співробітників Генинспекции, яким повідомили про звільнення з посад.

    Реклама на dsnews.ua