• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Саміт Україна-ЄС: оприлюднена спільна заява

Реклама на dsnews.ua

За підсумками саміту Україна-Європейський Союз була прийнята спільна заява

Документ оприлюднила пресслужба глави держави, передає "ДС".

"Ми зібралися сьогодні, щоб підтвердити нашу незмінну відданість зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом на основі Угоди про асоціацію та передбаченої нею Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Ми поділяємо спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного права та прав людини, включно з правами осіб, що належать до меншин, а також гендерної рівності", — йдеться в заяві.

Відзначається, що про міцність відносин між Україною та ЄС свідчать солідарність в умовах пандемії коронавірусу.

"Ми підтвердили нашу відданість зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом. У цьому контексті ми визнали європейські прагнення України та привітали її європейський вибір, як це закріплено в Угоді про асоціацію. Ми погодилися повною мірою використовувати потенціал Угоди і у звʼязку з цим підкреслили важливість продовження виконання Україною своїх зобов’язань", — сказано в заяві.

У документі також вказується на пріоритетність підтримки макроекономічної стабільності України, дотримання зобовʼязань перед МВФ і реалізації всіх середньострокових умов програми макрофінансової допомоги ЄС.

ЄС визнав значний прогрес України в процесі здійснення реформ і погодився з необхідністю подальшого прискорення цих зусиль. Євросоюз привітав проведення земельної реформи, прийняття закону про банківську діяльність, прогрес в децентралізації і початок роботи Вищої антикорупційного суду. ЄС підтвердив свою триваючу підтримку реформ в Україні.

Європейський Союз буде продовжувати підтримувати Україну в протидії гібридним загрозам і боротьбі з дезінформацією.

ЄС та Україна очікують подальшого зміцнення економічної інтеграції та регуляторного зближення в рамках Угоди про асоціацію в цифровий і фінансовій сферах, телекомунікації, боротьбі зі зміною клімату, захисту інтелектуальної власності, реалізації транзитного потенціалу, адаптації фітосанітарних та інших стандартів з нормами ЄС, підготовці до підписання Угоди про спільний авіаційний простір, а також участь України в програмах "Еразмус+", Creative Europe, EU4Health.

Євросоюз знову засудив порушення суверенітету і територіальної цілісності України з боку Росії, а також висловив підтримку роботи нормандського формату, СММ ОБСЄ і Тристоронньої контактної групи, а також підтримав зусилля по залученню Росії до відповідальності за катастрофу рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній". Сторони домовилися про співпрацю по рішенню соціально-економічних і гуманітарних наслідків конфлікту.

"Ми домовилися здійснити у 2021 році всебічний огляд досягнення цілей Угоди, як це передбачено Угодою", — підкреслюється в заяві.

    Реклама на dsnews.ua