• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Санкції проти РФ: Ар'єв відреагував на рішення ПАРЄ

Реклама на dsnews.ua
Керівник української делегації, віце-президент ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив, що особливих приводів для занепокоєння через рішення комітету з регламенту Парламентської асамблеї Ради Європи щодо санкцій проти Росії немає

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

Ар'єв зазначив, що рішення ПАРЄ "роблять чергову "зраду". Разом з тим, за його словами особливих приводів для занепокоєння немає.

"Набагато важливіше те, що скандальний жовтневий доповідь, в якому містився проект набагато більш серйозних поступок РФ, регламентний комітет одноголосно переніс на невизначений термін. Тобто, росіяни отримали відсіч. А це рішення про дозвіл голосувати за виборні посади, маючи обмежене право голосу, відповідає статуту РЄ та є дуже символічним кроком, адже в Раді Європи розуміють, що Росія прагне звинуватити організацію у всіх гріхах через ігнорування її шантажистских вимог", - написав він.

Володимир Ар'єв додав, що проти рішення комітету з регламентом ПАРЄ пом'якшити санкції, які можуть поширюватися на делегації країн-учасниць, у тому числі на Росію, проголосували троє представників України. Однак, це рішення було прийнято, в тому числі голосами і інших супротивників агресивної політики РФ.

Також він спрогнозував подальший розвиток подій. За його словами, зараз є два варіанти. Перший полягає в тому, що РФ не приймає поступку, знову не подає делегацію на 2019 рік і починає намагатися торпедувати рішення ЄСПЛ за спробу провести ідею про невизнання легітимності обраних суддів.

"Слабке місце полягає в тому, що зворотної сили рішення регламентного комітету не має, а більшість виборів в 2016-2018 роках проводилося без російської делегації, яка навіть не подавалася в ПАРЄ. А значить і санкцій проти них не було", - написав він.

Другий можливий варіант, як зазначив Ар'єв, полягає в тому, що росіяни подають делегацію в січні, з високою ймовірністю отримують санкції, але мають можливість голосувати за нового генсека Ради Європи в червні.

Нагадаємо, сьогодні, 11 грудня, у Парламентській асамблеї Ради Європи вирішили пом'якшити санкції, застосовувані до її членам.

    Реклама на dsnews.ua