• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Санкції США проти "Північного потоку-2": "Нафтогаз" пояснив важливість законопроекту

Реклама на dsnews.ua
Прийняття Конгресом США законопроекту про санкції проти "Північного потоку-2" є важливим, оскільки не дозволить Росії завершити будівництво газопроводу

Про це йдеться в заяві НАК "Нафтогаз України", передає "ДС"

У компанії стверджують, що розширити санкції проти російського газопроводу американських сенаторів переконали аргументи української сторони. НАК пояснив, яким чином РФ може самостійно завершити будівництво навіть в умовах вже діючих санкцій. Зокрема, Росія може використовувати для цього трубоукладальні судна "Академік Черський" та "Фортуна".

Проект закону, внесений напередодні, 4 червня, в Сенат США, називається "Про захист європейської енергетичної безпеки" - PEESA: Protecting the europe's Energy Security Act. Прийняття законопроекту допоможе "остаточно зупинити будівництво російського газопроводу, небезпечного для Європи", стверджує НАК.

"Нафтогаз" буде продовжувати роз'яснювальну кампанію в Сполучених Штатах і країнах ЄС з метою захистити українські, європейські та трансатлантичні інтереси в сфері безпеки", - йдеться в заяві компанії, опублікованій на її сайті.

Законопроектом передбачені санкції проти компаній, які залучені в будь "трубоукладальні роботи", включаючи ті компанії, які готують майданчик для робіт, облаштовують траншеї, досліджують дно, зварюють і опускають труби, засипають траншеї. Також під санкції підпадають компанії, що надають послуги з аналізу страхових ризиків, страхування і перестрахування трубоукладальних судів.

Під американські санкції підпадуть компанії, що сприяють технологічної модернізації трубоукладальних суден, встановлення на них зварювального устаткування і компанії, що надають послуги тестування, перевірки або сертифікації, необхідні для роботи газопроводу "Північний потік-2".

Для набуття чинності законопроект повинен бути прийнятий обома палатами Конгресу США (Сенатом і Палатою представників) після чого підписаний президентом США.

Нагадаємо, в грудні минулого року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2020 рік, який передбачає санкції проти російських газопроводів "Північний потік - 2" і "Турецький потік" заради енергетичної безпеки Європи.

    Реклама на dsnews.ua