• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

САП оскаржила перший виправдувальний вирок ВАКС

Реклама на dsnews.ua
Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір оскаржити виправдувальний вирок колишньому судді Апеляційного суду Дніпропетровської області

Про це сьогодні повідомила прес-служба САП, передає "ДС".

"Непредставлення обвинуваченим відповідних декларацій мотивовано небажанням оформляти електронний цифровий підпис та подавати відповідну декларацію в електронній формі, оскільки на переконання Вищого антикорупційного суду (ВАКС) закріплені законом особисті немайнові права громадянина є превалюючими. Крім того, у своїх свідченнях обвинувачений пояснив небажання працювати з цифровим підписом можливістю викрадення інформації з електронних систем представниками іноземних спецслужб, зокрема ФСБ", - йдеться в повідомленні.

В САП зазначили, що "порядок подання декларації виключно в електронній формі із застосуванням засобів електронної ідентифікації чітко визначено у національному законодавстві, яке регулює питання електронного документообігу та електронні довірчі послуги", що було відомо колишньому судді з повідомлень Нацагентства по запобіганню корупції (НАПК).

Коментуючи аргументи захисту і мотиваційну частину рішення ВАКС, в САП зазначили, що "незгоду з окремими положеннями закону не є поважною причиною виняткового характеру для неподання декларацій і не усуває суспільно небезпечного характеру цього діяння".

"З вироком Антикорупційного суду Спеціалізована антикорупційна прокуратура не згодна і всі викладені доводи будуть відображені в апеляційній скарзі", - підкреслили в САП.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суду 3 червня виніс перший виправдувальний вирок, визнавши невинним колишнього суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області.

    Реклама на dsnews.ua