• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

САП заявила, що детективи НАБУ грають у політику і готують нікчемні документи

Реклама на dsnews.ua
Спеціальна антикорупційна прокуратура прокоментувала повідомлення про підозру першому заступнику голови СБУ Павлу Демчине

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на офіційну сторінку відомства в Facebook.

"Сьогодні на офіційному сайті НАБУ нібито вимушено оприлюднена інформація, яка становить таємницю досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого незаконного збагачення та вчинення інших злочинів першим заступником глави СБУ. Як зазначено, за дивним збігом обставин, практично відразу після спрямування на погодження до САП проекту повідомлення про підозру першому заступнику голови СБУ, про це стало відомо фігуранту справи", - йдеться в повідомленні.

Крім того, САП підкреслили, що не вважають це збігом обставин і, враховуючи спробу НАБУ провести паралелі між цією справою і справою міністра інфраструктури, розцінює це як кулуарну боротьбу керівників НАБУ.

"Ми рішуче відкидаємо будь-які звинувачення в розголошенні матеріалів слідства його фігуранту і вимагаємо від НАБУ, по-перше, фактичних підтверджень голослівних звинувачень, а по-друге, пояснень, чому повідомлення про підозру було складено "несподівано", без будь-яких погоджень з прокурорами і без виконання в повному обсязі запланованого по справі комплексу слідчих (розшукових) і процесуальних дій", - відзначили в САП.

У той же час, в САП засудили маніпуляції НАБУ з "ідентичності" справ Омеляны і Демчины. Також відомство оприлюднило проект повідомлення про підозру Демчине, який вступив в САП пізно ввечері п'ятниці, 7 вересня.

"Сподіваємося, що зазначений проект повідомлення про підозру не розроблявся і не готувався в темний час доби в селищі Козин", - зіронізували в САП.

Також у відомстві предолжили юристів, експертів та активістів оцінити якість документа, який, як вважають в НАБУ", остаточно готовий для погодження.

"Останній призов до керівників НАБУ. Шановні колеги! Ваші спроби зіграти в цій справі в політичну гру виявилися такими ж невдалими, як вчорашня спроба російського ТБ видати двох ГРУшников за любителів англійської готики. На жаль, репутація національної антикорупційної інфраструктури в цілому і конкретне, колись цілком перспективний кримінальне провадження зокрема, в черговий раз стали жертвами вашого інфантилізму", - резюмували в САП.

    Реклама на dsnews.ua