• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Савченко і Рубана можуть знову заарештувати: у ГПУ повідомили подробиці

Реклама на dsnews.ua
Суд з 7 травня до цих пір не розглядає клопотання про утримання під вартою колишнього нардепа Надії Савченко та екс-керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана

Про це Радіо Свобода повідомили в ГПУ на запит, передає "ДС".

"7 травня 2019 прокурорами заздалегідь, до початку підготовчого судового засідання, в Броварський міськрайонний суд Київської області подано клопотання про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, які до цього часу судом розглянуто", - розповіли у відомстві.

У ГПУ зазначили, що наполягають на арешт Савченко і Рубана, "враховуючи наявність обгрунтованого обвинувачення в здійсненні ними тяжких і особливо тяжких злочинів", ризиків, вони можуть переховуватися від суду, впливати на свідків або перешкоджати провадженню іншим чином.

Генеральна прокуратура заявляє, що запобігти ці ризики шляхом застосування більш м'яких заходів, крім як утримання під вартою, відсутня.

Нагадаємо, Володимира Рубана затримали 8 березня 2018 року в КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї. Він віз зброю з окупованої території на підконтрольну частину України. Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Раді після того, як парламент зняв з неї недоторканність. Савченко і Рубану інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичної організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

    Реклама на dsnews.ua