• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

СБУ і МВС закликали розібратися зі спробами рейдерства підприємства "Агроінвест Холдингу"

Реклама на dsnews.ua

У рейдерському захопленні звинувачують колишнього директора ФГ "Труд 2012", збитки від діяльності якого в "Агроінвест Холдингу" оцінюють більш ніж у 20 млн грн. Працівники агрохолдіга закликали міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і главу СБУ Івана Баканова взяти під особистий контроль цю справу, вжити заходів щодо незаконного переслідування і утримання під вартою співвласника "Агроінвест Холдингу" Олега Кияшко, а також допомогти відновити діяльність ФГ "Труд 2012"

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на "Економічні новини".

Вночі 26 липня було здійснено спробу рейдерського захоплення агропідприємства "Труд 2012", яке входить до складу "Агроінвест Холдингу", одного з найбільших агрохолдингів Харківської області. Як повідомили в підприємстві, до злочину причетний колишній директор "Труд 2012" та місцеві силовики. Завдяки своєчасним діям колективу, служби безпеки холдингу і юристів, спробу захоплення вдалося зупинити, втім, діяльність підприємства досі заблоковано.

Як розповідає адвокат ФГ "Труд 2012" Ярослав Смілянський, все почалося з арешту 23 липня співробітниками СБУ співвласника "Агроінвест Холдингу" Олега Кияшка. Зловмисники вважали, що тільки він має право підпису документів, і хотіли під час утримання Кияшка переоформити документи, перевести кошти і заволодіти паями місцевих жителів. Однак працівникам холдингу вдалося призначити нового директора "Труд 2012". Він зміг провести попередній аудит.

"Виявилося, що колишній директор "Труд 2012" Володимир Басистий зловживав службовим становищем, здійснював крадіжки коштів підприємства. За 3 роки їм було виведено близько 20 млн грн. Виявлено недоплати працівникам в розмірі 100 тис грн. Він боявся, що про його діяльність стане відомо, тому вирішив силою заволодіти підприємством", - розповідає новий директор господарства Олександр Водоріз. Він заявив, що отримує погрози від невідомих, які вимагають припинити роботу.

"Невідомі особи погрожують, блокують роботу, заважають вивезенню зерна, господарство повноцінно не працює, контракти на продаж понад 3000 тонн зерна майже зірвано", - нарікає водорізом.

Він і колектив підприємства "Труд 2012" звернулися з відкритим зверненням до Арсена Авакова і Івана Баканова з проханням взяти під особистий контроль справу, і вжити заходів щодо переслідування співвласника "Агроінвест Холдингу" Олега Кияшко.

ФГ "Труд 2012" входить до складу "Агроінвест Холдинг "і обробляє понад 2000 га в с. Медведівка, Кегичівського районі Харківської області. ТОВ "Агроінвест Холдинг" — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, до складу якого входять 5 с/г підприємств. Угіддя зосереджені в Харківській області. Основна сфера діяльності: виробництво зернових, зернобобових та олійних культур, вирощування, торгівля продукцією. Профільні культури — кукурудза, соняшник, ячмінь, пшениця, ріпак та інші. "Агроінвест Холдинг" входить в число сумлінних платників податків Харківської області — обсяг податкових відрахувань у 2019 склав більше 8 млн гривень. У компанії працює близько 300 осіб. Кредитний портфель склав понад 50 млн гривень. Досягнення Агроінвест Холдингу були відзначені нагородами: "Лідер галузі — 2016" ("Leader of the branch"), "Лідер року — 2017", "Лідер галузі — 2019". Засновником та акціонером компанії є харківський бізнесмен Олег Кияшко.

    Реклама на dsnews.ua