• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

СБУ спотворювала звіти про початок російської агресії в Україні, - Парубій

Реклама на dsnews.ua
СБУ надавала необ'єктивну інформацію початок російського вторгнення в Крим у 2014 році

Про це екс-секретар РНБО Андрій Парубій розповів в ефірі Еспресо, передає "ДС".

"Українські силові структури і спеціальні органи, у них були інкорпоровані агенти впливу Росії. Я, коли в перші дні став секретарем РНБО, і мені почали приносити так звану "секретку", документи, які приходять зі Служби безпеки, а я паралельно декількох своїх радників відіслав у Крим, щоб щоденно моніторити ситуацію, і на якомусь етапі я зрозумів, що мені надсилають не об'єктивну інформацію від українських підрозділів СБУ, а спеціально спотворену під інтерес РФ і окупантів. Зрештою, лише 10% тих, хто були в Криму залишилися вірними присязі України ", - сказав Парубій.

Він зазначив, що такий стан було тоді по всій країні, зокрема в Києві.

"Це той стан, в якому ми були. Я нагадаю, що тоді в Києві не було правоохоронців на вулицях. Коли мені це згадують - я згадую самоооборону Майдану, яка фактично виконувала функцію правоохоронців. Не тільки армії, але і часто міліції не було. Вони часто були під впливом інших людей і іншої держави ", - сказав екс-секретар РНБО.

Він додав, що керівництво готувалося до нападу РФ по всіх напрямах.

"І в той же період РФ сконцентрувала війська на чотирьох напрямках. Ми всі тоді розуміли, що атака може відбутися з будь-якого напрямку. Я навіть пам'ятаю, коли був секретарем РНБО, в ці лічені години, коли вдавалося спати, я вночі прокидався від жаху: "з якого напрямку вони підуть". І нам треба було з тим ресурсом, який повинен був забезпечити безпеку у всіх напрямках, всі боєздатні частини зібрати для того, щоб при будь-якому розвитку подій", - зазначив Парубій.

"Найвищий ризик був - атака на Київ з півночі . Для того, щоб захистити столицю, країну. У той період, нам необхідно було приймати надзусилля. І я вважаю, що одне з ключових рішень було створення добровольчого руху ", - додав він.

    Реклама на dsnews.ua