• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

СБУ оголосила Шарію про підозру у державній зраді

Служба безпеки України оголосила про підозру у вчиненні злочину громадянину України Анатолію Шарію

Анатолій Шарій
Анатолій Шарій
Реклама на dsnews.ua

На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу СБУ. Також в СБУ заявили про підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Зокрема, щодо останньої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо.

"Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України. Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій", — заявили в СБУ.

Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів. 

Такі протиправні дії Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК ("Россия 24", "Россия 1"), телеканал Міністерства оборони РФ "Звезда" тощо.

"До уваги слідства були також прийняті неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів на російських ЗМІ", — розповіли в СБУ.

Наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності Шарія.

Як повідомляла "ДС", 15 лютого партія "Демократична сокира" заявила, що передасть керівним структурам США і країн Євросоюзу, зокрема Іспанії, матеріали про причетність блогера-українофоба Анатолія Шарія до скандалу з плівками Андрія Деркача.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua