• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

СБУ підозрює компанію Вадима Столара в нанесенні державі збитків на суму понад 500 млн грн, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України викрила групу менеджерів однієї зі столичних будівельних компаній і декількох підконтрольних інвестиційних фондів у відмиванні грошей і виведенні їх в "офшори"

Про це повідомляє прес-служба СБУ, не називаючи компанії, передають "Факти". Однак, за даними видання "Економічна правда", мова йде про компанію ""bUd development", яка нібито належить нардепу ОТЗЖ Вадиму Столар. При цьому сума збитків, завданих державі будівельною компанією, в 10 разів перевищує ті дані, які раніше повідомляли ЗМІ, і становить півмільярда гривень.

"Під час досудового слідства оперативники і слідчі спецслужби встановили, що зловмисники незаконно користувалися податковими пільгами і залучали до свого інвестиційному фонду гроші покупців обʼєктів нерухомості. З інвесторами вони" працювали "на підставі звичайних договорів купівлі-продажу квартир. Уникаючи встановленого порядку оподаткування, ділки виводили кошти на рахунки підконтрольних іноземних компаній під виглядом повернення інвестицій ", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що також завищували вартість акцій цих фондів, надалі їх викуповували в афільованого нерезидента.

"Відмиті" кошти вони виводили за кордон через можливості підконтрольного банківської установи. Орієнтовна сума збитків інтересам держави через схеми з податками за 2017-2020 роки становить понад 500 млн гривень", — додали в СБУ.

В рамках кримінального провадження провели 10 обшуків за адресами розташування офісних приміщень, житлового будинку і квартир, які використовували учасники схеми.

"Під час слідчих дій вилучено документацію, компʼютерну техніку, чорнові і робочі записи про проведені операції, невраховані готівкові кошти. Тривають слідчі дії", — йдеться в повідомленні.

Як раніше писали ЗМІ, 29 вересня оперативники СБУ провели обшук за адресою Болсуновських, 8, де знаходиться офіс компанії "bUd development".

"Разом з підозрюваним Вадимом Столар в справі фігурують скандальні" дивляться "за ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) брати Юрій та Олексій Горові. Вони брали участь у виведенні грошей інвесторів в будівельні проєкти " bUd development "за кордон", — пишуть журналісти.

Вадим Столар є народним депутатом від партії "Опозиційна платформа — За життя". Однак, як раніше писали такі ЗМІ, як "Українська правда" та видання Delo.ua, Вадим Столар є багаторічним "смотрящим" за Києвом.

"Вадим Столар фактично протягом 2015-2019 рр. Очолював "тіньовий" центр ухвалення рішень міської влади Києва. Зараз вплив Столара скоротився, але він зберігає вплив на політиків, представників бізнесу, громадських активістів, таких як Гео Лерос. Зокрема, Вадим Столар і його партнери — "дивляться" за ДАБІ, брати Юрій та Олексій Горові — фінансували діяльність Гео Лероса по оприлюдненню скандальних плівок. Вадим Столар також є одним із спонсорів виборчої кампанії кандидата в мери Києва Андрія Пальчевського", — пишуть в своїх матеріалах журналісти.

    Реклама на dsnews.ua