• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рахункова палата знайшла значні порушення при фінансуванні Євробачення в Україні

Реклама на dsnews.ua
Рахункова палата виявила порушення при використанні коштів, виділених на проведення в Україні пісенного конкурсу "Євробачення 2017"

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи результати проведеного аудиту, повідомили "ДС" в прес-службі Рахункової палати.

"На підготовку та проведення пісенного конкурсу в Україні була витрачена колосальна сума - понад 787 млн грн. Але, на жаль, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна громадська телерадіокомпанія України не забезпечили повною мірою її економного використання", - зазначив Пацкан.

Зокрема, за його словами, Національна суспільна телерадіокомпанія України з порушенням чинного законодавства та бюджетного законодавства використовувала 46,2 млн грн, з яких - 1,6 млн грн не за цільовим призначенням; 13,4 млн грн. - неекономно; допущено неефективне управління 9 млн грн. Є також і прострочена дебіторська заборгованість - 0,7 млн грн.

Крім того, досі не повернуті 430,6 млн грн, які були перераховані Європейського мовного союзу з резервного фонду держбюджету в 2016 році. Ці кошти були фінансовою гарантією для забезпечення проведення Євробачення і на них накладено арешт.

"Із-за неналежного контролю ВАТ "НСТУ" за виконанням власних приписів та відсутність дієвого контролю Держкомтелерадіо, як органу управлінням майном, виключні майнові права інтелектуальної власності в цілому на суму 33,9 млн грн за даними бухгалтерського обліку не враховуються. А це - порушення Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", - йдеться в повідомленні Рахункової палати.

За словами голови Рахункової палати, також були і організаційні проблеми. Незважаючи на те, що в 2016 році були створені кілька організаційних структур для проведення Євробачення - урядовий організаційний комітет, робоча група в Мінкультури, оргкомітет КМДА, оргкомітет НТКУ - активна робота з підготовки конкурсу почалася лише у другій половині січня 2017 року. Крім того, з-за відсутності в 2016 році бюджетного фінансування та несвоєчасного виконання зобов'язань перед ЄВС проведення Євробачення в Україні взагалі було під загрозою.

Всього на підготовку та проведення в Україні у 2017 році Євробачення із загального фонду держбюджету витрачено 325,3 млн грн; 192,8 млн грн субвенцій з місцевого бюджету р. Києва; 77,4 млн грн коштів від господарської діяльності, отриманих ВАТ "НСТУ" під час підготовки конкурсу. Крім того, на ці цілі були також спрямовані кошти інших центральних органів виконавчої влади України та КМДА у сумі 192 млн грн. Сукупні витрати - 787,5 млн грн.

"Було багато спекуляцій навколо того, чи здатна Україна провести конкурс такого масштабу. Аргументи різні - військові дії на Сході, недостатньо висока ситуація безпеки, суттєві організаційні проблеми. Але Україна впоралася з усіма викликами і значно підвищила свій імідж у світі. Але до фінансової сторони організації та проведення конкурсу в Рахунковій є серйозні претензії. Та найбільше обурює те, що чиновники, які сьогодні через брак фінансування не пускають маленьких українців на дитяче Євробачення, у свій час не змогли ефективно використати кошти на проведення пісенного конкурсу в Україні", - заявив Пацкан.

    Реклама на dsnews.ua