• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Сеанс гіпнозу для країни. Зеленський має намір триматися за крісло міцніше Януковича

Із-за ненависті Зеленського до Порошенко Україна ризикує втратити підтримку США

Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Тригодинна прес-конференція, яку затіяв Володимир Зеленський з нагоди річниці своєї інавгурації, мала три взаємопов'язані завдання.

Перша задача: показати, що Зеленський в курсі всього, що відбувається, і повністю контролює ситуацію в країні. Тому він не боїться журналістів і має відповіді на будь-які, навіть найкаверзніші питання.

Друга задача: показати (і народу, і місцевим елітам в областях), що Україна нікуди не подінеться з-під контролю Зеленського ще як мінімум дев'ять років. Тобто що він збирається правити не тільки чотири роки своєї нинішньої каденції, але і ще п'ять років після чергових президентських виборів.

Зеленський дуже чекав на питання, чи достатньо йому однієї каденції для того, щоб виконати всі обіцянки, які він дав українському народові. "Я не знаю... Щиро, однієї не вистачить", - відповів він.

Він сказав це, незважаючи на те, що одним з його обіцянок, записаних в його передвиборчій програмі, було саме те, що він обмежить себе одним президентським терміном: "Відразу хочу запевнити - йду на один термін, щоб змінити систему заради майбутнього. Торгувати принципами, репутацією, країною заради збереження влади не стану. Буду чесним і відданим Україні і передам її в руки нового покоління політиків".

Це свою пафосну обіцянку він засунув туди ж, куди і інші свої пафосні обіцянки. Тобто у відро для сміття.

Він ретельно підготувався до прес-конференції і мав заздалегідь заготовлене розлоге обґрунтування свого бажання другої каденції. Суть в тому, що коли він балотувався в перший раз, він не знав всієї масштабності тих завдань, які йому належить здійснити. Наприклад, побудувати багато тисяч нових мостів по всій Україні.

Реклама на dsnews.ua

Ну а моральне право балотуватися вдруге йому дають його рейтинги, за якими, як він підкреслив, він не женеться. Він просто пам'ятає їх напам'ять. За його словами, якби зараз були вибори, то в першому турі він набрав би більше, ніж рік тому, а в другому турі здобув би 75%, тобто, знову ж таки, більше, ніж 73%, які він отримав рік тому у другому турі. А от президент, який має підтримку на рівні 10-15%, не має права балотуватися вдруге - кинув Зеленський каменюку в город свого попередника Петра Порошенка.

Власне, третя задача прес-конференції в тому й полягала, щоб накидати в город Порошенко побільше каменюк. І Зеленський настільки увійшов в азарт у цьому накиданні, що виявився дуже близький до того, щоб серйозно посварити Україну з США.

Це досить важливий момент, щоб зупинитися на ньому детальніше. Як відомо, вчора великий скандал викликало оприлюднення нардепом Андрієм Деркачем телефонних розмов, голоси учасників яких схожі на голоси Порошенко, колишнього віце-президента США Джозефа Байдена і екс-держсекретаря США Джона Керрі.

І ось сьогодні Зеленський, відповідаючи на питання, чи став він "вироком" для Порошенка, заявив: "Що стосується "вироку" Порошенку, я впевнений в тому, що все це ще попереду. Ви ж бачили і вчорашній скандал. Я думаю, вони так керували державою, їх чекає дуже багато різних пригод і різних вироків. Не хочу про це говорити, адже це повноваження не мої, а вироки суду".

Далі він докладніше прокоментував скандал. "Про Порошенка і Байдена, так, я чув. Я думаю, що це не останній дзвінок, який побачать українці. Реагувати повинна прокуратура. Я знаю, що генпрокурор вчора зареєструвала кримінальне провадження з-за депутата Деркача, будуть розслідувати. Я знаю, що цю справу можуть кваліфікувати як державну зраду", - заявив Зеленський.

На всякий випадок роз'яснимо: Байден зараз головний претендент від Демократичної партії на пост президента США. А Зеленський у своїх висловлюваннях буквально анонсував "пригоди і вироки" Порошенко за розмови з Байденом.

Можна не сумніватися, що ці слова Зеленського дуже швидко дійшли до вух ключових фігур як в Республіканській партії і команді Дональда Трампа, так і в Демократичній партії і команді Байдена. До речі, скандал навколо "плівок Деркача" у Вашингтоні вже помітили.

Газета The Washington Post повідомила, що в штабі Байдена відреагували на "плівки Деркача", назвавши їх "повністю відредагованими". "Вони дуже сильно відредагували їх, але це не більше, ніж дірка від бублика, яка не отримала розголосу", - зазначив представник Байдена Ендрю Бейтс.

Також у штабі Байдена вважають оприлюднення цих записів продовженням російських зусиль по дискредитації Байдена і відзначають активну участь в поширенні "плівок Деркача" російського пропагандистського медіа Russia Today.

А сама The Washington Post нагадує про зв'язок Андрія Деркача з російською розвідкою. Нардеп вчився в школі КДБ у Москві, його батько служив у КДБ.

Якщо Байден переможе на президентських виборах 3 листопада, переслідування Зеленським Порошенко за розмову з Байденом стане, фігурально висловлюючись, вироком Зеленському, а в гіршому випадку може позбавити Україну підтримки США. Але і в разі перемоги Трампа ситуація буде не сильно краще. Адже досі Україна користувалася з боку США двопартійної підтримкою - тобто за допомогу Україні голосували і республіканці, і демократи, як у Палаті представників, так і в Сенаті. А зараз бажання Зеленського кинути зайву каменюку в город Порошенко обернулося найміцнішою ударом по позиціях України в США.

    Реклама на dsnews.ua