• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Сьогодні - День військової розвідки

Реклама на dsnews.ua
В цьому році військової розвідки України виповнюється 25 років

Саме в цей день у 1992 році, згідно з Указом Президента "Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України", у складі оборонного відомства було створено розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії воєнної розвідки незалежної України, нагадує "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Після розпаду СРСР і відновлення у серпні 1991 року незалежності, перед нашою державою гостро постало питання створення військової розвідки, адже раніше подібні структури підпорядковувалися Москві. Паралельно із становленням Збройних Сил України розпочалось створення системи воєнної розвідки нашої армії. У лютому 1992 року почалося формування управління розвідки Головного штабу Збройних Сил України, а вже 7 вересня 1992 року, було прийнято рішення про формування Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України. В квітні 1994 року Указом Президента Головне управління військової розвідки Міністерства оборони України було перейменовано у Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО України).

З тих пір почала розвиватися комплексна, ефективна багаторівнева система воєнної розвідки Збройних Сил. Це свято - свідоцтво визнання особливої ролі, яку відіграє військова розвідка у справі захисту національних інтересів нашої держави, особливо зараз, коли агресія з боку Росії та інші зміни у зовнішній і внутрішньому середовищі безпеки зумовлюють необхідність створення нової системи забезпечення національної безпеки країни. В складних умовах відкритої агресії країна потребує ефективної та активної розвідки, здатної до надання оперативної, об'єктивної і достовірної розвідувальної інформації, а також реальних прогнозах для прийняття керівництвом країни важливих державних рішень у сфері національної безпеки.

За три роки війни українські розвідники вийшли на новий якісний рівень підготовки. З початку військових дій вони знаходяться на передовій, захищаючи територіальну цілісність держави, показуючи вражаючі зразки мужності і героїзму.

    Реклама на dsnews.ua