• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Сергій Трофимов намагається відновити колишній вплив на ДАБІ, використовуючи адміністративні можливості, — Олег Постернак

Після реформи Державної архітектурно-будівельної інспекції апетити корумпованих чиновників нікуди не поділися, скоріше — зросли. ДАБІ обросла новими тіньовими схемами, перебуваючи в підвішеному стані після її ліквідації з ініціативи президента

Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці в Facebook пише політтехнолог Асоціації професійних політичних консультантів Олег Постернак.

"Є таке відомство — ДАБІ. Для підприємців та інших учасників ринку це темний Мордор. Тому що, напевно, не залишилося інших таких покритих цвіллю схематозів і корупцією установ. ДАБІ тріщала скандалами завжди й давно, особливо в період Януковича, коли в структурі працював такий собі Олександр Сергієнко (ексначальник відділу ліцензійних процедур ДАБІ). Так, той самий, який прогримів в скандалі з приватним будівельним реєстром на іноземних серверах. Всі, хто стикався з будівельним бізнесом, знають схему "5 баксів за квадратний метр" на вході та на виході. Ці кошти сплачувались фірмам-посередникам (так званим бек-офісам), асоційованим з керівництвом ДАБІ", — констатує експерт.

Постернак зазначив, що після реформи відомства апетити корумпованих чиновників нікуди не випарувалися, а може навіть й зросли. У ЗМІ дуже багато матеріалів про те, що фінансові потоки в інспекції з певного часу почали направляти Сергій Трофимов (ексзаступник глави ОП) і Володимир Родін (радник Трофимова, співзасновник будівельної фірми BD Holding, пов'язаної з мережею бек-офісів), які скористалися послугами Сергієнко.

"І все це називалося дружно "реформою ДАБІ", а за фактом стало пролонгацією корупційної справи. ДАБІ обросла новими тіньовими схемами, перебуваючи в підвішеному стані після її ліквідації з ініціативи президента. Природно, дуже багато стало явним і публічним. З'явилися кримінальні справи, які, втім, ризикують опинитися нині злитими, тому як фігуранти (Сергієнко і Родін) намагаються уникнути відповідальності", — стверджує Олег Постернак.

Однак Сергієнко і Родін, незважаючи на ліквідацію інспекції, продовжують функціонувати в якості посередників, які уособлюють "тіньовий ДАБІ" — потужне корупційне дно, що годує вузьку групу чиновників будівельної сфери.

"Тільки тепер такси виросли в 3 рази. До слова сказати, нині ситуація в ДАБІ трохи стабілізувалася, адже Трофимова відсунули, хоча він і намагається відновити колишній вплив на інспекцію, використовуючи свої адміністративні можливості. Однак звичку бюрократа не змінити: якщо до старої годівниці доступу немає, потрібно шукати нову", — резюмував політтехнолог.

    Реклама на dsnews.ua