• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Сезонна тактика. Де "гібриди" намагаються мстити за смерть Захарченко

Цілком прогнозованого загострення на лінії зіткнення після усунення невідомими голови окупаційної адміністрації в Донецькій області Олександра Захарченко на минулому тижні не відбулося
Реклама на dsnews.ua

Однак це пов'язано, по всій видимості, з внутрішніми розборами в середовищі колаборантів. І незрозумілим ставленням до збройним формуванням. Так, наприклад, взяв владу в Донецькій народній республіці" після безкровного перевороту Пушилин звільнив або залишив "в. о." більшість "міністрів", однак в своєму указі" ні словом не згадав про "міністра оборони".

У той же час говорити про дотримання "шкільного перемир'я" бойовиками на фронті в повній мірі не доводиться. Кількість обстрілів і застосовуються калібри (зовсім не "мінська") постійно зростають. Так, за 8 вересня прес-служба ООС зафіксувала 25 обстрілу наших позицій - тут варто розуміти, що ця цифра досить приблизна, проте в цілому відображає динаміку ситуації. Нагадаємо, що до оголошення "шкільного перемир'я" кількість обстрілів сягала 35-40 у добу, а восени 2017 р. - 90-95.

Райони обстрілу всі ті ж і практично не змінюються протягом трирічної "позиційної війни" - це Кримське, Золоте на луганському напрямку, Майорск, Південне, Верхнеторецкое - на горлівському, Красногорівка, Мар'їнка - на донецькому і Павлопіль, Гнутово, Водяне та Лебединське - на маріупольському.

До стандартної тактики противника на цьому тижні додався і "сезонний" елемент. Як і в минулому і позаминулому році, бойовики стали спеціально тим чи іншим способом (як правило, трасуючими кулями) підпалювати сухостій на передній лінії. Потім під прикриттям диму намагаються вийти на дистанцію ефективного вогню зі стрілецької зброї, або атакують наші пожежні команди, які висуваються для гасіння. Саме за першим сценарієм розвивалися події 7 вересня на одному з взводных опорних пунктів в районі Новгородського на горлівському напрямку, які обороняє 58-я мотопехотная бригада.

В тому бою отримав вогнепальне проникаюче поранення в груди, несумісне з життям, 20-річний боєць з Полтавщини Владислав Карпун. Незважаючи на те, що він вчасно був евакуйований і йому була надана перша медична допомога, проте на наступний день, незважаючи на всі зусилля лікарів, він помер.

Варто відзначити, що це третя втрата нашої угруповання на Донбасі за вересень - 1 числа в районі Светлодарской дуги на міні підірвався розвідник 54-го окремого розвідбату (зі зрозумілих причин його прізвище досі офіційно не оприлюднено), а 5 вересня в бою під Водяним (маріупольське напрямок) загинув уродженець Чернігівщини Максим Авдієнко з 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Загалом тема втрат дуже болюча для наших збройних сил в останній час. Так, серпень став найкривавішим з початку року загинуло 18 бійців. І це при тому, що офіційно діяло так зване "хлібне перемир'я". А всього ж з початку року по 9 вересня, включаючи добровольців, на фронті загинув 101 військовослужбовець. Хоча така цифра втрат досить не критична для 250-тисячної армії в цілому, однак треба завжди пам'ятати, що за кожним загиблим стоять сім'я і родичі. Плюс не варто забувати і про кількість поранених, яких на порядок більше.

Реклама на dsnews.ua

Тим часом події на фронті ніяк не впливають на підвищення обороноздатності наших збройних сил, яке йде за своєю окремою програмою.

Так, на виконання рішення РНБО на Азовське море перекидають малі броньовані артилерійські катери. Офіційних коментарів поки немає, але, за неофіційною інформацією від представників "Українського мілітарного центру", командуванням Військово-морського флоту поставлено завдання до 10 вересня перекинути три катери типу "Гюрза". З'явилися і нечіткі фотографії автомобільного трейлера в районі Бердянська. По всій видимості, військові, як і передбачалося, використовують маршрут: Одеса - Скадовськ (морем) - Скадовськ - Бердянськ (автомобільним транспортом) - Бердянськ - Маріуполь (морем). Але повторимо, що це тільки припущення. Сподіваємося, додасть ясності офіційна інформація від однієї з численних військових прес-служб.

Минулий тиждень пройшов під знаком танкових військ, що в принципі і не дивно, так як 9 вересня збройні сили відзначали день танкіста. Природно, що не обійшлося і без святкових заходів з нагородженням та показовими виступами. Так, 8 вересня на полігоні в Гончарівському в черговий раз були підведені результати змагань на кращий танковий взвод. Причому в цьому році крім "традиційних" танкістів механізованих і танкових бригад ВСУ, танкових батальйонів і рот Десантно-штурмових військ участь прийняв і зведений взвод Національної гвардії України. І хоча вони не увійшли в трійку лідерів, однак впевнено увійшли в п'ятірку. Враховуючи нечисленність танкового парку НГУ і фактично неприсутність на Донбасі на першій лінії - це досить непоганий результат.

Показові виступи перед численними журналістами та військовими аташе були, як завжди, досить вражаючими. В цьому році до відносно усталеною програмою додали і досить несподіваний елемент - пуски танкових керованих снарядів "Кобра" та "Комбат". Якщо більш сучасний "Комбат" зараз масово купується, то поява в строю ще "радянської" "Кобри" (прийнятий на озброєння як зброю для Т-64БВ в 1976 р.) стало якоюсь міні-сенсацією для фахівців. До цього вважалося, що всі вони "засмерділася" та їх застосування неможливо.

    Реклама на dsnews.ua