• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Шантаж, погрози, тиск: Одіозного суддю Ємельянова звільнили

Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила Артура Ємельянова з посади судді Вищого господарського суду за вчинення "істотного дисциплінарного проступку"

Артур Ємельянов
Артур Ємельянов
Реклама на dsnews.ua

Про це інформує офіційний сайт ВРП, передає "ДС".

"2 березня Вища рада правосуддя вирішила звільнити Ємельянова Артура Станіславовича з посади судді Вищого господарського суду на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції — вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе або систематичне нехтування обовʼязками, яке несумісне зі статусом судді чи його невідповідність займаній посаді", — йдеться в повідомленні ВРП.

Подання про звільнення судді надійшло від Другої Дисциплінарної палати ВРП. Його подали ще 4 червня 2018 року.

Друга Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що на той час голова Ради суддів господарських судів та заступник голови Вищого госпсуду Ємельянов використовував своє службове становище і чинив неправомірний вплив на суддів Госпсуду Києва.

Крім того, він втручався у вирішення конкретних судових справ суддею Госпсуду, перешкоджав здійсненню судами правосуддя, чинив "тиск на суддів шляхом спонукання, погроз, шантажу та іншого протиправного впливу".

Друга Дисциплінарна палата ВРП вважала, що звільнення Ємельянова є пропорційним вчиненому ним та виправданим з урахуванням часу, що минув із моменту здійснення ним вказаних дій.

Вища рада правосуддя зазначене рішення Другої Дисциплінарної палати підтримала.

У ВРП додали, що Велика Палата Верховного Суду, яка розглядала скаргу судді Ємельянова на рішення ВРП, 11 квітня 2019 року рішення Вищої ради правосуддя залишила без змін.

Також зазначається, що розгляд питання щодо звільнення Ємельянова з посади судді Вищого господарського суду у 2019-2020 роках 5 разів відкладали через розгляд справи у Верховному Суді, а також через розгляд скарг у Вищій раді правосуддя.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua