• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Клацання по носу. Чому Марії Максаковою далеко до улюбленця Гітлера

Після того, як в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Марія Максакова візьме участь у святковому концерті до Дня незалежності України, і не просто візьме, а заспіває гімн, в українських соцмережах почалася черговий ураган обурення
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Тут треба сказати, що новина найактивніше розганяли російські ЗМІ і їх "дочірні підприємства" в Україні.

Пізніше виявилося, що інформація про гімн злегка перебільшена. З'явилися спростування. У повідомленнях говорилося: "Оперна співачка, вдова убитого екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова дійсно буде приймати участь у святковому концерті на День незалежності України, однак, всупереч численним чуткам, гімн України вона виконувати не буде". Замість гімну буде каватина Норми з опери Белліні "Норма" і ораторія "Слався, Вкраїно", написана спеціально до Дня незалежності композитором Іваном Тараненко. "Це духоподъемная ораторія, яка буде фіналом всього дійства і завершить концерт", — пояснила Максакова. От і чудненько. Розібралися?

Насправді, що б не говорилося в заспокійливих прес-релізах, Максакова не просто вдова колишнього депутата Держдуми Росії. Вона сама колишній депутат Державної думи VI скликання. Донедавна член партії "Єдина Росія", вона для українців назавжди залишиться російським політиком. Її ім'я значиться в списках тих, хто голосував за анексію Криму і давав дозвіл Володимиру Путіну на введення військ в Україну. Таке важко забути. А головне, важко пробачити. У всякому разі поки Крим анексований, а на Донбасі йдуть бої.

Історія знає чимало прикладів, коли громадяни країни-агресора відкрито підтримували країну-жертву. Наприклад, символ німецького народу і улюблена актриса Адольфа Гітлера Марлен Дітріх. Покинувши батьківщину, де їй пропонувалася карколомна кар'єра, фрау Дітріх переїхала в США, де всю війну виступала перед американськими солдатами. Виступала як німкеня, яка розуміла, наскільки згубною для людства війна, розв'язана Німеччиною. Її Німеччина, про що Дітріх неодноразово говорила. Вона підтримувала союзників, залишаючись німецькою акторкою. От тільки до цього Марлен Дітріх не голосувала за аншлюс Австрії. Вона навіть колективних листів на підтримку анексії Судетів не підписувала, як це робили російські культурні діячі в 2014 р. Дітріх на відміну від Максаковою була послідовна у своєму неприйнятті гітлеризму.

Максакова стверджує, що її не було в Росії, коли голосувалося рішення про "приєднання Криму". За її словами, хтось скористався її карткою для голосування. Можливо. Ось тільки політик — це його позиція, висловлена публічно. Немає заяви — немає заперечення. Марія Максакова аж до своєї втечі з Росії до 2016 р. ніяк не висловлювала свою незгоду з діями російської держави. Я зараз не дорікаю. Я констатую факт. Для українців ця оперна діва в першу чергу асоціюється з російською політикою. Тому її присутність на політичному заході — День незалежності — сприймається настільки болісно.

Мені щиро шкода Максакову, яка зараз намагається спокутувати свою малодушність. Я навіть можу повірити, що вона жалкує про те, що її Росія переламала долі стількох українців, а сьогодні готується пожертвувати майбутнім всіх росіян заради шаленої ідеї відродження імперії. Після відновлення цілісності України виступ російського політика на Майдані Незалежності у Києві зі словами "Слава Україні" могло б бути розцінено як офіційного вибачення. Щось на зразок молитви Папи Римського або стоїть на колінах глави німецької держави, що просить від імені всієї Німеччини вибачення за заподіяні страждання. Політичний жест — каяття діючого політика — показує, що уроки вивчені, висновки зроблені, а вчорашній агресор щиро розкаюється у скоєному і готовий понести покарання. Але все це можливо тільки після того, як правда восторжествувала. Після перемоги добра над злом.

Той, хто запропонував Максаковою заспівати на дні народження країни, швидше за все, задумував клацнути по носі Російську Федерацію. Мовляв, дивіться, ваш екс-депутат вже заспівав "Слава Україні". Ви наступні на черзі. Але, крім троллінгу, у світі існує ще такт і розуміння моменту, про які організатори, схоже, забули. Святкові заходи будуть дивитися не тільки в Кремлі, але в першу чергу по всій Україні. Війна не закінчена. Тому політик, який має відношення до початку військової агресії, завершальний офіційний концерт з нагоди національного свята країни-жертви — це клацання по носу українцям. Нагадування про те, що винні досі залишаються безкарними. Натяк, який навряд чи хотіли робити організатори концерту.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua