• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Що ховається за новим планом Путіна для Донбасу

Семигодинні переговори в Мінську не могли нічим завершитися – Кремль дав вказівку тягнути час до 2 жовтня, коли буде проведена зустріч нормандської четвірки
Фото: obozrevatel.com
Фото: obozrevatel.com
Реклама на dsnews.ua

Путін знову тягне час. І дата виборів в "ДНР" та "ЛНР" – це його черговий Рубікон. Саме тому, протягом двох днів терористи тричі змінили дату виборів на Донбасі і повернулися до старої пісні про 18 жовтня. Точніше, все те, що відбувалося з заявами "днрівців" показує, який бардак твориться в російському МЗС та центрах прийняття рішень по Донбасу. Протягом трьох днів там вигадували різні моделі поведінки для Захарченка та Плотницького і зійшлися на тому, що на саміті нормандської четвірки Путін сам визначить дату виборів. Точніше, наполягатиме на якійсь черговій "суперпринциповій даті", яка дозволить йому розповісти своєму виборцю про підлість українців.

Тепер щодо майбутніх переговорів. Наші ЗМІ протягом останніх днів дуже активно говорять про план Мореля і про те, як нас всіх нагнуть його прийняти і виконувати (план Мореля – це по суті російська модель, коли росіяни впливають на ситуацію на Донбасі, а Україна платить за всю цю історію). Але тут є одна правка – Морель був в понеділок в Києві і з ним не зустрівся ніхто навіть в ранзі заступника мінстра закордонних справ. І це при тому, що дзвінки з проханнями про зустріч ішли від дуже впливових послів. Більше того, Україна чітко заявила, що план Мореля її не влаштовує і вона під нього не підпишеться. Також не треба забувати, що заяви-вимоги представників "ДНР" та "ЛНР", про те, що в Конституції має бути закріплений постійний статус особливого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, неможливо втілити в життя в принципі. За це просто не проголосує парламент – таке формулювання не збере навіть 226 голосів.

Найбільш вірогідним рішенням є продовження мінського формату і на 2016 рік. Простіше кажучи, буде домовлено домовлятися і, можливо, буде домовлено про відведення зброї дрібнішого калібру. Також, можливо, будуть поступки по звільненню полонених

Отже, що буде під час зустрічі нормандської четвірки? Найбільш вірогідним рішенням є продовження мінського формату і на 2016 рік. Простіше кажучи, буде домовлено домовлятися і, можливо, буде домовлено про відведення зброї дрібнішого калібру. Також, можливо, будуть поступки по звільненню полонених. Якщо виходити з цього формату, то терористи все ж перенесуть вибори на пізніший термін. Паралельно "ДНР" та "ЛНР" продовжать створення свого Придністров'я і там продовжаться чистки і зачистки у владі. Нинішня перемога Суркова і його сателітів Захарченка, Ходаковського та ін., яких пов'язують з Ахметовим, буде укріплюватися.

Щодо українського напрямку, то в планах команди Суркова є два головних напрямки: перевибори на весну і зрив прийняття конституції. Перевибори – це дестабілізація і утворення недієздатного парламента. Якщо виходити з нинішніх соціологічних досліджень, майбутній парламент не зможе взагалі створити адекватну більшість. Щодо Конституції, то вона прописана в Мінських угодах. І якщо ми її не приймаємо – ми стаємо стороною, яка не виконує угоди так само, як і терористи. От це і є новий-старий план Путіна.

    Реклама на dsnews.ua