• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Вакцина" Путіна і бітум. Як ОПЗЖ вдарить по "слугам" коронавірусним козирем

Тепер в партії Медведчука продаватимуть своєму електорату ще й турботу про його здоров'я і порятунок від коронавіруса, з чим центральна влада все очевидніше не справляється

Віктор Медведчук і Володимир Путін. Фото з сайту ОПЗЖ
Віктор Медведчук і Володимир Путін. Фото з сайту ОПЗЖ
Реклама на dsnews.ua

Вакцинований Медведчук і "жалісливий" Путін

6 жовтня голова політради "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук побував в Ново-Огарьово, де зустрівся з Володимиром Путіним. Крім вже звичних для таких заходів ритуальних жалю про поганий стан міждержавних відносин, прохань про скасування антиукраїнських санкцій і всілякого сприяння бізнесу, який втратив російський ринок, Медведчук зробив ще одну важливу заяву.

За його словами, під час перебування в анексованому Криму він зробив щеплення від коронавіруса російською вакциною "Супутник V", маніпуляцію провели також його дружині і синові, які "чудово себе почувають після цього". Після такої неприхованої реклами російського виробу лідер ОПЗЖ запропонував розглянути можливість поставки вакцини в Україну. Путін відповів, що це можливо, якщо Москву попросить українська влада.

Це була очевидна домашня заготовка, яку ОПЗЖ буде активно використовувати на фініші кампанії.

На прохання Медведчука і відповідь Путіна на неї досить швидко відреагував Володимир Зеленський. Перебуваючи з візитом у Великобританії, президент закликав українців не голосувати за політиків, які "рекламують вакцину російського походження "Супутник V ".

"Євросоюз підтвердив, що допоможе Україні отримати справжню вакцину, коли вона з'явиться, і не сумніватися в компетенції європейських вчених. Тому не раджу довіряти передвиборчим "ініціативам" окремих циніків, які вже вакцинувалися неперевіреними засобами", — заявив Зеленський.

Різкі слова президента можна пояснити двома причинами. По-перше, незважаючи на заяви Москви про те, що вакцина, розроблена в російському Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії, ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки, а одна з дочок Путіна перевірила її на собі, — в світі досі не вірять в її ефективність і нешкідливість, та й у самій Росії експерти не в захваті від цього скоростиглого напівфабрикату.

Реклама на dsnews.ua

Так, керівник наукової експертизи російського проєкту Inbio Ventures Ілля Ясний вважає, що реєстрація "Супутника" суперечить науковим і етичним нормам розробки ліків. Він вказав, що препарат був зареєстрований після випробування на кількох десятках людей, а фінальна стадія клінічних досліджень не проводилася. Мало того — робити щеплення російською вакциною, згідно з опитуванням Вищої школи економіки, ніколи не збираються 45,6% громадян Росії, які побоюються можливих побічних ефектів. Про те, що російська вакцина вважається недопрацьованою, недавно заявили і в США. Тобто, навіть забувши про всі інші фактори, купувати кота в мішку ніхто не поспішає, не хоче цього і Зеленський.

По-друге, президент України, схоже, розуміє, що після візиту Медведчука в Москву в його партії будуть закликати українців півдня і сходу голосувати за "синьо-білих" не тільки заради "швидкого миру" на Донбасі, який вони нібито в змозі забезпечити. Тепер у Бойка і Медведчука продаватимуть своєму електорату ще й турботу про його здоров'я і порятунок від коронавіруса, з чим центральна влада все очевидніше не справляється. Іншими словами, і так нерайдужні електоральні перспективи "Слуги народу" на сході і півдні погіршуються завдяки активному наступу ОПЗЖ, у якій тепер є "вакцинний козир".

Вакцина як "щупальце "русского мира"

На тлі злагодженої роботи ОПЗЖ, що привернула до агітації за себе особисто Путіна, в самій "Слузі народу" навіть немає консолідованої думки про дурість закупівлі "вакцини" у Росії, як і про союз з партією Медведчука. Так, "слуга" Олександр Качура заявив, що Україна буде зобов'язана закупити російську вакцину від коронавіруса, якщо буде доведена її ефективність.

"Я скажу зараз те, за що, напевно, частина фракції СН закидає мене камінням, але я вважаю, що на першому місці має бути здоров'я громадян. Якщо російська вакцина покаже свою ефективність, будуть рекомендації відповідні, ми будемо зобов'язані закуповувати", — сказав політик.

З таким твердженням погодилися не всі "слуги". Наприклад, заступник голови фракції СН Євгенія Кравчук вважає, що Україні не можна закуповувати російську вакцину від COVID-19 без гарантій, що вона працює. "Взагалі це зараз гіпотетичний варіант, і тут немає нічого спільного з реальністю. Це не вакцина, це сироватка. Немає жодного нормального підтвердження, що вона діє. Більш того, я, коли досліджувала цю тему, читала російську пресу, яку ще можна назвати незалежною, і там навіть лікарі проти, щоб її вводити, і ніхто не хоче. Тому без якогось гарантованого підтвердження від міжнародних організацій взагалі нема про що говорити ", — сказала Кравчук. А Єлизавета Богуцька і зовсім обізвала Качура "тупим чоботом" — мовляв, нема чого на українцях тестувати напівфабрикат. Так що до вечора Качура відступився — заявив, що Україні слід закуповувати будь-яку вакцину, яку порекомендує Всесвітня організація охорони здоров'я, незалежно від країни-виробника.

Втім, крім до кінця нез'ясованого впливу росвакцини на організм людини, в партії Зеленського, схоже, досі не зрозуміли, що їхні опоненти з ОПЗЖ вже перетворюють "Супутник" не тільки в важкий передвиборчий аргумент для електорату. По суті, з "вакцини" роблять ще один інструмент повернення "русского мира". Главі СН Олександру Корнієнку і політтехнологам партії варто було б розробити ефективну контратаку проти такого повзучого наступу, якщо не з патріотичних спонукань, то хоча б з почуття політичного самозбереження, адже перше, що зробить знову зміцнілий "русский мир", — зжере левову частку електорату "слуг ".

А між тим, поки в інформаційному полі вирують баталії навколо того, чи потрібна Україні російська вакцина, відбулася ще одна визначна подія. Під час розмови з Путіним Медведчук поскаржився, що через російські санкції тисячі українців залишилися без роботи, і низенько попросив російське керівництво переглянути деякі свої рішення. І вже ввечері 12 жовтня уряд Росії дозволив експорт в Україну мастил і бітуму за спеціальними дозволами мінекономрозвитку РФ. Примітно, що перелік товарів, які вивели з-під санкцій, виробляє завод, що належить родині самого Медведчука.

    Реклама на dsnews.ua