• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Шмигалю пропонують призначити у МінАПК Канцурака, який не пройшов перевірку в НАБУ (ДОКУМЕНТ)

Міністр аграрної політики та продовольства України Лещенко направив до Кабміну листа, в якому пропонує визначити переможцем конкурсу на зайняття посади держсекретаря відомства Віктора Канцурака

Віктор Канцурак
Віктор Канцурак
Реклама на dsnews.ua

Останній нібито пройшов всі перевірки та успішно склав співбесіду. Однак, відповідно до листа НАБУ на Прем‘єр-міністра України Шмигаля, рівень життя Канцурака не відповідає його доходам, що свідчить про корупційну складову діяльності Віктора Канцурака, повідомляють "Коментарі". 

Зокрема у НАБУ наголошують, що за даними реєстру ДФС дохід Канцурака з 1998 по 2021 роки склав 3 709 203 грн. А дохід його дружини з 2006 по 2016 роки – 116 773 грн. Також дохід задекларований нею від підприємницької діяльності складає 4 463 688 грн. 

Тим не менш у користуванні подружжя знаходиться елітний автопарк – автомобілі Lexus та Cadillac, придбані у 2019 році. 

Водночас батько та мати Канцурака володіють кількома квартирами в столиці та приватними будинками в елітному передмісті Києва. При цьому їх спільний дохід за останні 23 роки дещо менше ніж 200 000 грн. Всю нерухомість вони оформили з 2016 по 2019 роки. 

У НАБУ зауважують, що частина нерухомості батька Канцурака була отримана ним у якості подарунка від сина у 2019 році. Зокрема мова йдеться про будинок площею 369 квадратних метрів у с.Музичі Київської області. Нагадаємо, у той період Віктор Канцурак обіймав посаду заступника Голови Державної екологічної інспекції України. 

Раніше Віктор Канцурак неодноразово фігурував у скандалах, пов‘язаних з його декларацією. У ЗМІ звертали увагу, що фактично все майно чиновника переоформлене на його дружину, а родина нібито орендує квартиру у батька Канцурака. 

За часів Януковича Канцурак очолював департамент заповідної справи у Мінекології та потрапив у поле зору журналістів, коли у складі тендерного комітету міністерства придбав у австрійської фірми Austroplan Austrian Engineering GMBH супутникові знімки майже за 50 млн грн, тоді як вітчизняна компанія пропонувала аналогічну послугу за 250 тис. грн. 

Проте корупційні скандали та розслідування навколо Канцурака не завадили свого часу Гройсману, а тепер і Шмигалю призначати його на високі державні посади. 

    Реклама на dsnews.ua