• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Шмигаль похвалився низьким показником дефіциту бюджету України

Реклама на dsnews.ua

Дефіцит державного бюджету України на рівні 7,5% є одним з найнижчих в Європі

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС".

"Україна має один з найнижчих дефіцитів бюджету в цьому році, тобто 7,5% — це один з найнижчих в Європі показників дефіциту бюджету ... Ми провели аудит з міжнародними партнерами, чи є цей дефіцит посильним для України. Він абсолютно помірний — про це заявляють всі міжнародні експерти та організації. Тобто для України 7,5% — це абсолютно адекватна цифра під час кризи", — сказав Шмигаль.

Він додав, що дефіцит бюджету є елементом, який дозволяє підтримати економіку, малий і середній бізнес, що страждає через економічну кризу, пов'язану з пандемією коронавірусу. "Тому дефіцит бюджету плановий, ми розуміємо джерела погашення", — додав глава уряду.

За його словами, на наступний рік планується дефіцит бюджету на рівні менше 6%, а в майбутньому — зниження його для виходу на профіцитний бюджет.

У той же час Шмигаль повідомив що інфляція очікується на рівні 4,5%, і це плановий показник.

"Ми очікуємо близько 4,5% — це плюс-мінус прогнозований рівень інфляції Національного банку. Сьогодні ми розуміємо, що приблизно в цих параметрах Україна і залишатиметься", — сказав прем'єр.

Шмигаль додав, що такий рівень інфляції є одним з найнижчих показників за увесь час незалежності України і приблизно дорівнює торішньому.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в першому кварталі 2021 Кабінет міністрів планує представити Стратегію економічного розвитку України до 2030 року.

    Реклама на dsnews.ua