• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Штепа розпочала передвиборну агітацію з порушення українського законодавства: подробиці і фото

Реклама на dsnews.ua

Колишня мер Слов'янська Неля Штепа, яку підозрюють у сепаратизмі і пособництві окупантам Донбасу, розпочала передвиборну кампанію з порушення законодавства України

На це звернула увагу громадянська мережа Опора, передає "ДС".

Справа в тому, що всі розміщені нею білборди — російською мовою, тоді як єдиною державною мовою в Україні є українська.

На всіх бордах можна побачити:

  • Портрет Штепи;
  • Напис російською мовою, співзвучний із назвою політсили, від якої вона йде на вибори, — "Партія миру і розвитку".

Цікаво, що в інтерв'ю місцевому інтернет-виданню "Карачун" Штепа на початку серпня заявила, що політрада "Партії Миру та Розвитку" висунула її кандидатуру на посаду міського голови Слов'янська на місцевих виборах 25 жовтня. За інформацією з офіційного сайту Мін'юсту, ця політсила зареєстрована в Києві, але офіційних даних про наявність осередків або представництв у Донецькій області немає.

Варто особливо відзначити, що білборди, які містять фразу, співзвучну з назвою партії, від якої Штепа йде на вибори, слід розглядати як політичну рекламу. Принаймні, так вважає радник із юридичних питань Громадянської мережі Опора Павло Романюк. Отже, йдеться про порушення кількох законів України. Зокрема, — про забезпечення функціонування української мови, тому що Штепа використовує у своїй рекламі тільки російську.

Тому Опора вже звернулася зі скаргою до Головного управління Дежспоживслужби в Донецькій області та з заявою до Уповноваженого із захисту державної мови.

Крім того, реклама має ознаки передчасної агітації.

"Згідно з Виборчим кодексом, вести передвиборну агітацію можна з наступного дня після того, як партія чи кандидат буде зареєстрований. Зараз виявляється ситуація, коли офіційно кандидат не зареєстрований, а політична реклама від його імені вже ведеться", — уточнила координатор спостереження мережі Опора за виборами в Донецькій області Наталя Боровська.

    Реклама на dsnews.ua