• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Штраф і звернення до СБУ. Нацрада відреагувала на заклики до насильства та розпалювання ворожнечі на телеканалах Медведчука

Реклама на dsnews.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення прийняла заходи у зв'язку з поширенням закликів до насильства і національного протистояння, а також розпалювання ворожнечі на телеканалах "112 Україна" і "ZIK"

28 січня Національна рада розглянула матеріали перевірки ТОВ "ТРК" 112 ТВ "(супутниковий телеканал" 112 Україна "), г. Киев, інформує" ДС "з посиланням на пресслужбу Нацради.

До ліцензіата були застосовані дві санкції — оголошення попередження і штраф в розмірі 25% суми ліцензійного збору (114 067,50 грн.) за поширення в його ефірі висловлювань, що містять заклики до розвʼязування агресивної війни або її пропаганди і/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

"Вони звучали із вуст запрошених до участі в передачах каналу гостей – В. Рабіновича, О. Лукаш, Д. Співака, Є. Червоненка, Н. Королевської, А. Пальчевського, М. Погребинського, В. Медведчука, О. Волошина", — уточнили в Нацраді.

Відзначається, що поширені в ефірі телеканалу висловлювання є прямим продовженням лінії російської пропаганди і наративами, схожими до офіційної політичної та пропагандистської позиції Російської Федерації, визнаної Верховною Радою України та міжнародною спільнотою більшості країн Європи країною-агресором.

Також регулятор відреагував на мову ворожнечі в висловлюваннях Анни Герман на телеканалі "ZIK". Зокрема, вона заперечувала факт зовнішньої агресії проти України, а також закликала Збройні сили України боротися проти "справжнього ворога" — якогось внутрішнього тероризму.

"Стосовно цієї конкретної ситуації Національна рада в інтересах захисту національного інформаційного простору, а також національної безпеки звернеться до Служби безпеки України з проханням вжити відповідних заходів у межах компетенції", — заявили в Нацраді.

"Національна рада занепокоєна тим, що в ефірі деяких телеканалів дедалі частіше звучить риторика і пропагандистські наративи країни-агресора. Особливо часто ми чуємо нині комбінацію слів "громадянська війна на сході", і, на жаль, збільшилася кількість звинувачень наших Збройних сил у тому, що вони начебто діють не так, як хотіли би ті, хто про них говорить", — заявив перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль.

"Я вважаю, це – ганебно. Я вважаю, що використання такого наративу суперечить розумінню того, що ми українці, і воно напевно слугує тим, хто хотів би бачити Україну не такою, якою хочемо бачити її ми. Я закликаю всіх до того, щоби уважніше ставитися до таких речей", — додав він.

Коваль також підкреслив, що ведучі програм, у яких звучать подібні висловлювання, реагують неналежним чином – лише для того, щоб Національна рада побачила наявність їхньої реакції. Це, на його думку, непрофесійно, не по-журналістськи і не по-людськи.

    Реклама на dsnews.ua