• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Швейцарія може конфіскувати понад $73 млн соратника Януковича Іванющенко, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
В Швейцарії заблоковані 72 мільйони франків (більше $73,1 млн) колишнього соратника Віктора Януковича, екс-депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка, відомого також як Юра Єнакіївський

Ці кошти можуть конфіскувати, передає "ДС" з посиланням на DW.

Гроші заблоковані в рамках кримінальної справи про розкрадання в 2013 році десятків мільйонів доларів, отриманих Україною від продажу квот за Кіотським протоколом.

Правоохоронці підозрюють, що підконтрольні дружині Іванющенко фірми отримали від держави без тендеру замовлення на утеплення шкіл та інших об'єктів соціальної інфраструктури за "кіотські" кошти, але роботи не виконали, а гроші вивели в Швейцарії.

Також в рамках цієї справи заблокований бізнес-центр вартістю близько 20 мільйонів євро, який наполовину належить Іванющенко.

Ірина Іванющенко відкидає всі звинувачення і запевняє, що заблоковані гроші не пов'язані з чоловіком і "кіотських" замовленням.

Між тим одіозний екс-"регіонал" з допомогою рішень українських судів намагається розморозити гроші. Так, у квітні цього року Київський апеляційний суд зобов'язав прокуратуру закрити "кіотську" кримінальне провадження "із-за затягування розслідування". Інше подібне рішення суд виносив в 2017 році, але воно було скасовано в Касаційному кримінальному суді.

Іванющенко також намагається судитися в Швейцарії, однак досі тамтешні суди відкидали його позови.

Федеральне відомство юстиції Швейцарії ухвалив, що кошти будуть розморожені тільки в тому випадку, якщо Генеральна прокуратура України повідомить швейцарській стороні про неможливість доведення справи до судового вироку. Однак, навіть якщо генпрокурор і напише в Швейцарії лист про те, що провадження закрито, це не означатиме автоматичного розморожування коштів.

Причина в тому, що прізвище Іванющенко міститься в швейцарському списку санкцій. За законом Швейцарії, країна може не розморожувати активи іноземних екс-чиновників, навіть коли їх країни заривають виробництва. У такому випадку гроші можуть бути конфісковані на користь швейцарського бюджету.

Щоб врятувати активи від конфіскації, Іванющенко з грудня 2017 вимагає видалити його прізвище з санкційного списку, але Швейцарія не поспішає це робити.

В даний час, в України є все необхідне для розслідування справи. Ще в 2017 році Швейцарія передала Україні банківські документи, які можуть довести незаконне походження грошей на рахунках Юрія Іванющенка та його сім'ї.

Федеральний адміністративний суд вважає, що переданих доказів може виявитися цілком достатньо, щоб українська сторона добивалася в Швейцарії конфіскації коштів Іванющенко і передачі їх в Україні.

Нагадаємо, 4 червня стало відомо, що Прокуратура Одеської області у квітні поточного року закрила кримінальне провадження №42015000000000207, в якому фігурує соратник побіжного екс-президента Януковича-Юрій Іванющенко.

    Реклама на dsnews.ua