• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Портовики вважають, що на присутність судів РФ в українських портах обов'язково мають реагувати силовики

Реклама на dsnews.ua

Скандали і протести навколо портів Чорноморська та Одеси, а також Одеського припортового заводу (ОПЗ), набирають обертів. Останнім часом роботу українських портовиків забирають місцеві схемники і російські компанії, які заповнюють порти

Про це йдеться в статті «Капітани буксирної корупції: росіяни заходять до українських портів» на сайті видання «Капітал», передає "ДС".

Зокрема, в матеріалі описується ситуація в порту «Південному». «З'явилася інформація, що проведення суден до терміналу Одеського припортового заводу знову хоче перехопити компанія «Аксон Шиппінг», за якої, за даними ЗМІ, стоять Борис Козир і сім'я Назаренко – звільненого зі скандалом директора ОПЗ. З цією метою, нібито, Козир телефонує посадовим особам порту і АМПУ, вибиваючи оренду державних буксирів, а Назаренко намагається повернутися до управління ОПЗ в якості радника новопризначеного директора», — пишуть автори матеріалу.

За деякими даними, робити це Назаренко збирається, використовуючи державний буксир «Вітязь», що належить Українському Дунайському Пароплавству. Яке, до речі, нещодавно заявило про зникнення 32 ліхтерів (барж). Вартість цих барж – близько $5 млн. тобто, і без того багатостраждальне підприємство продовжують «доїти» для використання в схемах. Джерела на ринку говорять: те, що відбувається, не може обходитися без відома і, можливо, активної участі Максима Широкова, голови «Південного» філії ДП «Адміністрація морських портів України».

Автори статті також акцентували, що ось вже кілька років «підставні фірми, що належать особам з міцними зв'язками у профільному міністерстві і АМПУ, з допомогою підкупу і адмінресурсу за копійки забирали в оренду буксири, які належать державним портам».

Журналісти нагадали, що останнім часом в Чорноморському порту і під офісом Міністерства інфраструктури у Києві мітингують профспілки. За їх даними, фірми-прокладки, пов'язані з головою транспортного комітету Верховної Ради Юрієм Киселем і колишнім заступником директора Департаменту морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Борисом Козирем, привели для роботи в Чорноморському порту російські буксири. «Портовики обурені, заявляють, що б'ються не тільки за свої інтереси, а за інтереси держави. На їхню думку, в ситуацію мають втрутитися правоохоронні органи і, зокрема, СБУ, оскільки допуск сумнівних буксирних фірм спричинить за собою скорочення робочих місць, затримки по зарплатах і суттєві збитки для державного бюджету», — йдеться в статті.

Автори наводять цитату керівника профспілки МТП «Чорноморськ» Сергія Бризгалова: «До морськиого порт Чорноморська 17 липня зайшли буксири DIAMOND N і TOPAZ N. Вони належать офшорній компанії з Гонконгу Henford Logistics Ltd, яка на 100% належить Новоросійському МТП. Тобто, роботу українських буксирів забирають судна, що належать РФ. Це крах державності у морському транспорті», — заявив глава профспілки.

Також повідомляється, що учасників профспілкової акції в Києві підтримав керівник директорату морського і річкового транспорту МІУ Іван Іванчик: «Я вважаю, що це питання має бути вивчене компетентними правоохоронними органами. Вони повинні дати належну оцінку цьому. Моя позиція, як громадянина, — це неприпустимо», — сказав він.

На думку авторів матеріалу, якщо плани росіян щодо експансії в українські порти будуть здійснюватися, то над портами Чорного моря буде майоріти жовто-синій прапор, але управляються вони де-факто будуть з іншої країни.

«Приклад Криму, Донецька і Луганська доводить, що місцеві органи влади без підтримки і директив з центру не здатні протистояти російському тиску. Якщо не втрутиться Київ, то корумпувавши і прогнувши портовиків на буксирній темі, росіяни разом з лояльними українськими тіньовиками будуть і далі розширювати свій вплив на українські морські перевезення. З украй негативними наслідками і для самих портів, і для національної безпеки», — йдеться в статті.

Таким чином, державний портофлот Південного і Чорноморська залишиться без роботи, що гарантовано призведе до соціальних бунтів у цих і без того не надто процвітаючих містах. Протистояти тиску бек-офісу МІУ і Козиря у держпортів сил, судячи з усього, немає. Самі портовики вважають, що на ситуацію в портах повинні почати реагувати силовики.

Нагадаємо, 30 липня працівники ОПЗ мітингували проти можливого повернення на завод Назаренко-старшого. Сергій Назаренко обіймав посаду т.в.о. директора ОПЗ з грудня 2016-го по січень 2020 року. При ньому підприємство майже зупинило роботу, а працівникам не виплачували зарплату багато місяців. За даними правоохоронців, керівництво ОПЗ було причетне до схем розкрадання держбюджету.

    Реклама на dsnews.ua