• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Словенія підтримує створення Кримської платформи, — МЗС

Реклама на dsnews.ua

Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова обговорила з послом Словенії в Україні Томажом Менціном питання створення Кримської платформи і мілітаризацію Росією окупованого Криму

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС, передає "ДС".

"Словенія підтримує ініціативу створення Кримської платформи", — йдеться в повідомленні.

Під час зустрічі Джапарова детально поінформувала посла про численні порушення Росією прав людини на тимчасово окупованій території Криму, а також акцентувала увагу на мілітаризації Азово-Чорноморського регіону та перетворенні окупованого Криму на російську військову базу.

У той же час вона заявила про фактичне блокування діяльності української церкви в Криму і підкреслила важливість уваги міжнародної спільноти до релігійної свободи та утисків на окупованому півострові.

Відзначається, що сторони обговорили насичений порядок денний двостороннього співробітництва в рамках міжнародних організацій, а також підтвердили обопільну готовність тісно взаємодіяти в рамках ООН, ОБСЄ з широкого кола питань, що становлять взаємний інтерес.

У свою чергу посол Менцін підкреслив, що Україна може впевнено розраховувати на підтримку під час головування Словенії в ЄС у другому півріччі 2021 року, а також запевнив, що Любляна буде продовжувати реалізацію заходів на підтримку програми децентралізації в Україні.

Нагадаємо, Сполучені Штати готові брати участь в створенні міжнародної платформи по деокупації Криму.

    Реклама на dsnews.ua