"Слуга" Качура пропонує втричі скоротити фінансування українського кіно

Народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура вніс свої пропозиції до проєкту Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік", запропонувавши припинити фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, а також скоротити фінансову підтримку державою українського кіновиробництва з 600 млн до 200 млн гривень

Про це йдеться в повідомленні Качури в Telegram, передає "ДС".

"Я пропоную:

- припинити фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, на яку щорічно виділяються мільярдні кошти. Керівництво телерадіокомпанії вже повністю себе дискредитувало за останній час. Показовим моментом було анулювання заявки в національному відборі на участь у Дитячому пісенному конкурсі "Євробачення-2020" Максиму Ткачуку;

- скоротити фінансову підтримку державою українського кіновиробництва з 600 млн до 200 млн гривень. Незважаючи на касові збори, ми отримуємо в десятки, а то і в сотні разів менше, ніж вклали.

На вільні гроші пропоную значно збільшити прожитковий мінімум для українців, а отже і всі соціальні стандарти. Згідно ст.1 Конституції України, Україна — соціальна держава і ми повинні ставити в пріоритет соціальну сферу в нашій країні.

Якщо керівництво телерадіокомпанії настільки кваліфіковане, щоб отримувати мільйонні заробітні плати, нехай як всі приватні канали заробляють на якісному контенті і рекламі. Я не ставлю під сумнів існування телерадіокомпанії, але нехай вона переходить на самоокупність.

Немає сенсу витрачати величезні кошти на неефективні телеканали без рейтингів, які ніхто не дивиться. Упевнений, що соціальна політика хвилює українців куди більше, ніж фінансування нерентабельних і нерезультативних компаній ", — написав нардеп.

Як писала "ДС", Міністерство культури і інформаційної політики мало намір закласти в державний бюджет на 2021 рік на розвиток українського кінематографа 1 млрд грн.