• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

"Слуга" Третьякова поскаржилася на "невелику" зарплату депутата

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат від "Слуги народу" Галина Третьякова заявила, що зарплата народного депутата маленька для виконання повноважень

Про це вона сказала в ефірі "Громадського", передає "ДС".

«Депутатська заробітна плата вона не тільки для депутата. Вона невелика, можна навіть сказати, що в реаліях для того, щоб забезпечити роботу народному депутату, вона замала», — вважає Третьякова.

Вона уточнила, що депутатам нараховують у середньому 42 тисячі гривень на місяць «брутто», а «на руки» (після відрахування податків) вони отримують 32-35 тисяч залежно від того, чи брав парламентар відпустку.

«Тут дуже якісь цікаві правила нарахування, бо зарплату ми отримуємо раз на місяць, у нас немає авансів. Нас весь час смикають, це один раз на місяць, місяць пройшов, ти отримуєш її 10-15 числа, не встигаєш якось сформувати свої витрати, для того, щоб це робити», — зазначила депутатка.

Водночас більшою проблемою вона вважає низькі виплати на організацію роботи народного депутата. Зокрема, досить багато часу займає опрацювання вхідної кореспонденції, чим, за її словами, у європейській практиці займається офіс народного депутата.

«Народний депутат має мати юридичну підтримку, організаційну… має бути контроль того, що відображається у ЗМІ. Крім того, має бути особистий помічник, який буде твій розклад [формувати]… На помічників оця сума, яка надається, — 42 тисячі гривень на чотирьох осіб. Це замало», — вважає Третьякова.

Додає, що чинна організація працюючого народного депутата не дає йому можливості «віддати все належне батьківщині під час його каденції».

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський просить парламент скасувати обмеження зарплат для чиновників на період карантину, повʼязаного з епідемією коронавіруса, в 47 тисяч гривень.

    Реклама на dsnews.ua