• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

На Пенсійний фонд в наступному році заклали 203 млрд грн, однак вже в цьому році грошей може не вистачити

Реклама на dsnews.ua

У наступному році видатки державного бюджету на виплати Пенсійного фонду України та дефіциту його бюджету складуть понад 203 мільярди гривень

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова на нараді про діяльність Пенсійного фонду України, на якому представили звіт про виконання основних завдань ПФУ, передає "ДС" з посиланням на сайт комітету.

"Бюджет Фонду залишається дефіцитним. У 2021 році видатки державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіциту коштів Пенсійного фонду становитимуть 203,8 мільярда гривень", — сказала Третьякова.

Зокрема, зазначається, що станом на 1 вересня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до фонду становить 20,5 млрд грн.

Крім того, за повідомленням Державної казначейської служби України, з огляду на збереження негативних тенденцій щодо нарощування заборгованості ПФУ перед єдиним казначейським рахунком за отримані позики, у Казначейства будуть відсутні законодавчі підстави надавати Фонду позики в кінці бюджетного періоду, в звʼязку з чим у фонду можуть виникнути ризики, повʼязані з виплатою пенсій.

За словами Третьякової, навіть з огляду на постійне дотування ПФУ, держава досі не має контролю за діяльністю, управлінням та стратегією розвитку Пенсійного фонду України.

Як зазначається, згідно з інформаційними матеріалами наради, загальна сума доходів бюджету Фонду за січень-серпень цього року склала 299,6 млрд грн, в тому числі 121,9 млрд грн коштів державного бюджету України та 177,7 млрд грн власних коштів, отриманих, зокрема, від надходження від сплати єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування.

У той же час повідомляється, що загальні витрати на пенсійні та інші виплати бюджету ПФУ склали 315,6 млрд грн.

Так, станом на 11 вересня 2020 роки кількість одержувачів пенсій в Україні становить 11 241 834 особи.

Водночас Галина Третякова на своїй сторінці у "Фейсбук" відзначила, що проблеми із забезпеченням поточного фінансування ПФУ будуть подолані: "Це не перший рік, коли розміри позичок зростають, як і рік від року останні десяток років дефіцит ПФУ. На його подолання кошти у Держбюджеті закладені". Вона також відзначила, що вирішальною стає заборгованість ФОПів перед ФПУ, оскільки вона вже перетнула межу в 11 млрд грн. "Експертів прошу уважно відстежувати і рух коштів у ПФУ, і у Держказначействі", — заявила нардеп, і наголосила, що паніки з виплатою пенсій не буде, ситуація перебуває під контролем.

#зрадинебуде попри непрості ситуаціїПроблеми із забезпеченням поточного фінансування ПФУ - подолаємо. Це не перший...

Gepostet von Tretyakova Galina am Freitag, 25. September 2020

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час візиту до Львівської області заявив, що розмір соціальних виплат в Україні буде зростати поступово, але пенсій європейського рівня у нас не буде.

    Реклама на dsnews.ua