• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Слуга" бачить космос частиною національної ідеї України

Освоєння космічного простору має стати частиною національної ідеї України, тому владі необхідно розробити і прийняти космічну програму, а також вжити заходів щодо розвитку підприємств галузі з фінансуванням з держбюджету

Дмитро Кисилевський
Дмитро Кисилевський
Реклама на dsnews.ua

Про це в ході виступу у Верховній Раді в середу, 14 квітня, заявив нардеп із фракції "Слуга народу", заступник голови комітету парламенту з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, передає "ДС" із посиланням на Страну.

Нардеп нагадав, що 12 квітня виповнилося 60 років із дня першого польоту людини в космос, а "біля витоків космічної ери людства стояв український інженер" Сергій Корольов.

"Для Дніпра, Харкова, Києва та інших міст це свято десятків тисяч сімей працівників ракетно-космічної галузі. Я радий, що напередодні цього дня ми заговорили про український супутник "Січ 2-30" — апарат дистанційного зондування землі розробки КБ "Південне". Запустивши його, Україна вперше за 10 років повернеться на орбіту з власним апаратом", — сказав політик.

Кисилевський вважає, що країні необхідна космічна програма, тбо Україна вже 5 років живе без документа, що визначає пріоритети держави в космічній сфері, зокрема перелік проєктів, обсяги фінансування та завдання для вчених. Завдання уряду і космічного агентства — підготувати такий документ, завдання парламенту — прийняти його законом, додав Кисилевський.

Також він визнав незадовільний фінансовий стан галузі, а для зміни ситуації також потрібно створити законодавчі підстави.

"У всьому світі космос розвивається в основному за гроші урядів. Усі ми обговорюємо SpaseX Ілона Маска. Так, це приватна компанія, але вона виконує замовлення NASA, на державні американські гроші. В українському КБ "Південне" частка експорту 90%, у Південмашу — 75%. Тобто, вони існують в основному за кошти урядів інших країн, а українська держава не замовляє у них фактично нічого. Тому коли будемо працювати над бюджетом, ми повинні бути послідовними і передбачити там ті кошти, які самі визначимо в космічній програмі", — пояснив заступник голови комітету Ради з питань економрозвитку.

"Вважаю, що дослідження космосу, запуски українських ракет і супутників повинні стати частиною національної ідеї. А прийняття відповідних законопроєктів дозволить об'єднати політичні сили навколо цього українського інтересу", — резюмував Кисилевський.

Нагадаємо, раніше нардеп від ОПЗЖ Юрій Бойко в прямому ефірі переконував присутніх в студії гостей і телеглядачів в тому, що непізнані літаючі об'єкти (НЛО) існують, тому що "є занадто багато фактів", які це доводять.

    Реклама на dsnews.ua