• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Слуги" обрали шлях до диктатури, оскільки вже зараз зрозуміло, що наступні вибори вони програють, - Странніков

Закон про столицю, який проштовхує влада, — це узурпація влади та наступ на місцеве самоврядування. "Слуги" обрали шлях до диктатури, оскільки вже зараз зрозуміло, що наступні вибори вони з позором програють

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив депутат Київської міської ради з фракції "УДАР Віталія Кличка", перший заступник голови комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков в інтерв’ю "Українським новинам". 

"Про цей законопроєкт можна сказати одне: це узурпація влади та наступ на місцеве самоврядування. "Слуги" обрали шлях до диктатури, оскільки вже зараз зрозуміло, що наступні вибори вони з позором програють. Але вони дуже хочуть прибрати Київ до своїх рук. Саме тому "Слуги" голосуватимуть за те, щоб Києвом керував не обраний киянами мер, а призначений з Банкової голова КМДА. Хоча всі соцопитування показують, що кияни не підтримують розділення посад. Я впевнений: такого нехтування думкою людей кияни цій владі ніколи не пробачать", — заявив Странніков.

Він зазначив, що в разі ухвалення цього законопроєкту в Україні з’явиться небезпечний прецедент узаконення центральною владою політичного тиску на місцеву владу. Банковій потрібно, щоб керівників міст і містечок були слухняними та більш уважними до її побажань, вважає Странніков.

"В законопроекті є ціла низка невідповідностей Конституції, Європейській хартії місцевого самоврядування, закону "Про місцеве самоврядування" та іншим важливим документам. Але чи не найбільш важливо, що в разі ухвалення цього законопроєкту у нас з’явиться небезпечний прецедент узаконення центральною владою політичного тиску на місцеву владу. І це стане сигналом для усіх мерів, сільських та селищних голів: "Будете опиратися центральній владі — отримаєте спеціальний закон, яким ваші повноваження помножать на нуль і передадуть їх зговірливому керівнику з центру", — попередив Андрій Странніков.

За його словами, у Києві окрім наступу на самоврядування присутній також політичний підтекст. Офіс президента бачить у Київському міському голові Віталії Кличку політичного конкурента, тому намагається знизити рейтинг довіри та позбавити його повноважень.

"Не може бути нормальним законопроєкт, написаний в логіці політичного протистояння. Я вважаю, що єдиним прийнятним шляхом має бути відхилення парламентом цього проєкту як неконституційного та розробка нового, який відповідатиме Конституції, законодавству України та міжнародним стандартам", — підкреслив Странніков.

    Реклама на dsnews.ua