• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Сигнал для Банкової. Чому більше сотні "слуг" перейшли в опозицію до рідного уряду

У вівторок майже половина фракції монобільшості в Раді в пику Кабміну проголосувала за зниження тарифів на електрику і розподіл газу

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

У понеділок, 12 квітня, парламентська група «За майбутнє» вирішила добре пропіаритися, ініціювавши проведення позачергового засідання парламенту. Воно відбулося у вівторок, у зал було винесено кілька проєктів постанов, в яких Рада рекомендувала Кабміну в тій чи іншій формі переглянути в бік скорочення тарифи на електроенергію і розподіл газу. Всі проєкти були провалені, але найбільшу кількість голосів набрав документ №4587, який підтримало 197 депутатів, у тому числі 109 голосів віддали представники фракції «Слуги народу». Проєкт підтримали такі видні представники партії Зеленського, як представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський, колишній «кварталівець» Юрій Корявченков, голова комітету з охорони здоров'я Михайло Радуцький. Проголосувало «за» і керівництво парламенту в особі спікера Дмитра Разумкова і віцеспікера Руслана Стефанчука.

Примітно, що енергетичний комітет рекомендував парламенту прийняти цей проєкт, який рекомендує Кабміну повернути пільговий тариф на електроенергію в 90 коп./кВт.год на перші 100 кВт і встановити з 1 січня 2021 р. фіксовану ціну на рівні 1,68 грн/кВт.год на інші кіловати. Тобто Андрій Герус, його однодумці з комітету і група «За майбутнє» разом з частиною фракції «Слуга народу» хотіли показово подбати про народ — на тлі недбайливого Кабміну, який скасував пільгові 100 кВт і готується найближчим часом ще підняти ціну на електрику для населення .

Отже, якби постанова Ради була прийнята, і Кабмін його виконав, це тільки посилило б серйозну кризу неплатежів в електроенергетиці. Проте це не зупинило 109 «слуг» з фракції плюс Разумков зі Стефанчук проголосувати за шкідливе для уряду Шмигаля рішення. У чому була логіка? "ДС" поспілкувалася з двома представниками монобільшості і з'ясувала, що "слуги", які голосували за постанову, бачать ситуацію по-іншому.

«Для людей похилого віку, які мають пенсію 2000 грн на місяць, ті 78 грн, які вони економили б щомісяця за умови, що ціна на електрику стала б незмінною, є досить вагомими. У нас є сукупність незахищених верств населення, а система субсидій не працює в повній мірі, — в такій ситуації я була серед тих, хто проголосував за таку постанову», — сказала Ірина Верещук.

Її підтримав колега по фракції Юрій Камельчук, який у коментарі для «ДС» зазначив, що на пільговий тариф претендують, як правило, найбільш вразливі категорії населення. «Для цих категорій мінус 78 коп. — важливі цифри, а для економіки в цілому це не така вже й велика сума, яку не можна було б знайти, як перекрити», — пояснив він своє голосування.

З огляду на такий настрій, можна припустити, що для Кабміну, який виступає категорично проти зниження цін на електрику і розподіл газу, історія ще не закінчилися. Можна очікувати підтримки частиною монобільшості нових ініціатив, націлених на торпедування планів прем'єра і в. о. міністра енергетики Вітренка.

У зв'язку з цим особливо примітно, що проєкт №4587 підтримав і представник Кабміну в Раді, «слуга» Василь Мокан. Цікаво, спустить йому Шмигаль таке самоуправство, або незабаром Мокана замінить якийсь інший «слуга народу».

Реклама на dsnews.ua

У будь-якому випадку в наявності повна розсинхронізація Зе-влади, коли майже половина фракції монобільшості, зображуючи глибоку турботу про населення, готова нашкодити рідному Кабміну. Цікаво, які ще антиурядові ініціативи готові підтримати «слуги» в майбутньому? У будь-якому випадку, Банковій пора в черговий раз замислитися над тим, що робити з партійною дисципліною.

Щодо опозиції, то проєкт логічно підтримали фракції "Європейської солідарності" і "Батьківщини", але ось представники "Голосу" і ОПЗЖ дали дуже мало голосів — тому постанову і не було прийнято. Позицію "Голоси" можна пояснити тим, що проєкт документа суперечив рекомендаціям МВФ, а представники цієї партії завжди уважно прислухаються до думки цієї поважної міжнародної фінансової організації. Ну а ОПЗЖ (13 голосів "за" з 44), чиї представники регулярно звинувачують владу в «тарифному геноциді», вирішила не псувати настрій одному з стейкхолдерів партії Дмитру Фірташу, зазіхаючи на доходи облгазів.

    Реклама на dsnews.ua