• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Слугу народу" та ОПЗЖ запідозрили в тіньовому фінансуванні

Під час аналізу фінансових звітів партій "Слуга народу" за ІІ квартал 2020 року та ОПЗЖ за І квартал було виявлено аномальні показники у співвідношенні офіційної кількості працівників партії до площі офісу, який орендує політична сила

Реклама на dsnews.ua

В Комітеті виборців України (КВУ) припускають, що це може свідчити про тіньовий характер фінансування політичних партій, інформує "ДС".

"Відповідно до даних звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, один працівник партії "Слуга народу" в середньому працює на офісній площі розміром понад 200 кв.м., що є аномально високою цифрою. Всього в центральному апараті партії "Слуга народу" працює 8 осіб. При цьому партія вказує, що орендує приміщення в конгресно-виставковому центрі "Парковий" (м.Київ, Паркова дорога 16А) загальною площею 1 828,2 кв. м. Ця адреса також зазначена на офіційному вебсайті партії як головний офіс. Відповідно до даних звіту, орендна плата за вказане приміщення у березні 2020 р. склала 987 853 грн, квітні 2020 року – 1 111 245 грн. Таким чином, за даними фінансового звіту партії вісім офіційних працівників партії працюють в офісі площею 1 828 кв.м., що складає в середньому 228 кв.м. на одного працівника", — йдеться у повідомленні КВУ. 

Схожу ситуацію КВУ виявив у проросійської партії "Опозиційна платформа За життя". Відповідно до даних фінансового звіту партії за І квартал 2020 р., в центральному апараті політсили працює лише три особи. При цьому партія орендує офісні приміщення загальною площею 2 032 кв.м., що складає 677 кв.м. на одного працівника. 

Щодо інших парламентських партій, за даними КВУ, ситуація є наступною: "Голос": 38 працівників, площа офісу – 437 кв.м.  ВО "Батьківщина": 92 працівники, площа офісу – 1 177 кв.м. "Європейська солідарність": 41 працівник, площа офісу – 2 164 кв.м.

"Офіційні дані про порожні партійні офіси можуть свідчити лише про одне – тіньовий характер фінансування політичної партії та зарплати в конвертах. Такі величезні офіси не можуть обходитися без охорони, секретарів, оргвідділу, комп’ютерних фахівців тощо. За найскромнішими підрахунками в офісі має працювати щонайменше 30-40 осіб", — прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.

КВУ закликає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ретельно вивчити зазначені пункти офіційних фінансових звітів на предмет можливого тіньового фінансування цих партій. 

Нагадаємо, раніше КВУ розвіяв міф "Слуги народу" про "турборежим".

    Реклама на dsnews.ua