• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

ЗМІ: Німеччина відмовила у візі втікача нардепу Онищенко

Реклама на dsnews.ua
У побіжного народного депутата Олександра Онищенка виникли проблеми з отриманням візи в Німеччині

Про це повідомив бургомістр селища Херцлаке, в якому зараз проживає Онищенко, Ханс Бескен у розмові з DW, передає "ДС".

Як зазначається в публікації, місцева влада радо прийняли Онищенко і не особливо цікавилися минулим втікача депутата-мільйонера, оскільки він пообіцяв організувати в містечку міжнародні кінські турніри.

Про значущість Онищенко для муніципалітету бургомістр Херцлаке написав у своєму листі районної адміністрації.

Через деякий час районна адміністрація округу Емсланд, до якої відноситься Херцлаке, у відповідь на запит журналістів повідомила про існування заяви на отримання виду на проживання. Це заява супроводжувалося листом від імені муніципалітету Херцлаке, в якому, як зазначила прес-секретар районної адміністрації, "вказується на високе економічне значення конярства та позитивний вплив проведення висококласних турнірів з кінного спорту на території маєтку Айнгаус".

"Бургомістр Бескен у розмові з DW восени 2017 року демонстрував впевненість у тому, що лист у підтримку Онищенко дасть результат. "Я вже кілька разів перепитував - все йде як треба", - сказав він. Проте декількома тижнями пізніше - шок: заяву на отримання Онищенко національної візи, подану ним в німецьке посольство в Мадриді, була відхилена. Це підтвердила прес-секретар районної адміністрації округу Емсланд", - йдеться у публікації.

За процедурою, окружний відділ з питань іноземців повинен був розглянути заяву на отримання виду на проживання при умові, що посольство спочатку дало б національну візу. "Для запланованої роботи на кінному заводі у Херцлаке потрібно було б, щоб у закордонному представництві Німеччини була видана національна віза", - пояснили в районній адміністрації. Німецькі відомства не повідомили про причини відмови у візі.

Відмова Онищенко у візі поставив під загрозу і обіцяні їм турніри. Як стало відомо, у календар змагань, який веде Німецьке об'єднання з кінного спорту, на 2018 рік були зареєстровані два міжнародні заходи в Херцлаке: один 4-зірковий турнір в травні, ще один - в серпні. Як повідомили в об'єднанні, жоден з цих турнірів не відбувся. Причину скасування організатори не вказали.

"Між тим становище Олександра Онищенка стає все більш складним. Суд у Іспанії недавно дав зелене світло на екстрадицію олігарха в Україну. Остання соломинка для українського депутата-втікача - заяву на отримання притулку, яке в даний час розглядається в Іспанії. Меценат кінного спорту може перетворитися в біженця", - йдеться у публікації.

Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро України 26 липня завершили досудове розслідування щодо народного депутата Олександра Онищенка.

У рамках цієї справи Онищенко підозрюють в організації корупційної схеми по розкраданню державних коштів при видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ВАТ "Укргазвидобування" (так звана "газова справа").

    Реклама на dsnews.ua