• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

ЗМІ оприлюднили факти брехні Артема Ситника в резонансних справах

Минулого тижня спеціалізована антикорупційна прокуратура за погодженням з НАБУ припинила розслідування у справі "Роттердам +" через відсутність експертизи, хоча директор НАБУ Ситник заявляв про багатомільярдні збитки для бюджету, посилаючись саме на дані експертизи. ЗМІ проаналізували заяви Ситника і з'ясували, що директор НАБУ також говорив неправду і по інших справах

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в статті "Чому НАБУ бреше: ТОП-5 неправдивих заяв Артема Ситника" на сайті Depo.ua.

"Схоже, що робити гучні неправдиві заяви є свідомою тактикою директора НАБУ — адже між заявою та її спростуванням через неповороткість слідства проходять роки, і мало хто згадає, що і коли говорив директор НАБУ", — заявляють журналісти.

Так по справі "Роттердам +" Артем Ситник публічно заявляв, що збитки у сумі 15 млрд грн підтверджуються висновками експертизи, яка нібито є в матеріалах справи НАБУ. У свою чергу сторона захисту надала висновки 4 українських державних та міжнародних дослідних інституцій, які це спростували. Інформацію про відсутність висновків експертизи про збитки в кінці червня 2020 підтверджував і сам глава САП Назар Холодницький. Тепер, через 3,5 роки після початку слідства, НАБУ погоджує з САП закриття справи саме через відсутність експертизи, що підтверджує ці звинувачення.

Також Артем Ситник заявляв у кількох інтерв'ю, що не продавав ділянку землі в окупованому Криму, який був зазначений у декларації за 2015-2019 роки, і заперечував будь-які подальші дії щодо його відчуження з січня 2015 року». Однак ЗМІ опублікували документальні підтвердження, що ця земельна ділянка була продана Ситниками в 2017 році, були сплачені податки в бюджет РФ, а головний свідок у справі корупції Ситника Микола Надейко розповідав в інтерв'ю, як зустрічав на прохання директора НАБУ людей з грошима з окупованого Криму, які привезли гроші за продану ділянку і ночували у Ситника.

12 лютого на засіданні антикорупційного комітету Ради і в подальших інтерв'ю Ситник спростував заяву Головного рабина України Моше Реувен Асмана про нелегальне прослуховування НАБУ синагоги у справі Логвинского. Рабин у свою чергу звинуватив директора Національного антикорупційного бюро у брехні і стверджував, що у нього є документи, які доводять факт прослуховування, і він їх надав Ситнику. Пізніше ЄСПЛ в своєму рішенні по справі заявив про незаконне прихованому спостереженні НАБУ по справі Логвинского і тиску на свідків.

Також Ситник сказав неправду щодо листування обвинувачених у справі Гладковського і "Укроборонпрому" і детективів НАБУ. Ситник заявив, що в документах, переданих Генеральною прокуратурою України у НАБУ, цього листування не було. Однак ЗМІ опублікували документи, які підтверджують, що НАБУ насправді отримало згадані матеріали листування, що підтверджено підписом начальника детективів Андрія Калужинского. Керівник САП Назар Холодницький заявив, що Ситник був обізнаний про протиправні дії своїх підлеглих.

Брехнею були і заяви Ситника під час виступу на засіданні парламенту, де він публічно спростував інформацію про наявність у агента НАБУ "Катерини", обвинуваченої у справі про провокацію дачі хабара чиновникові міграційної служби, елітних будинків і авто, оформлених на її близьких родичів. Однак ЗМІ оприлюднили документи, які підтверджують, що елітна нерухомість і дорогі автомобілі дійсно належать найближчим членам сім'ї співробітниці НАБУ.

    Реклама на dsnews.ua