• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ЗМІ: Землю і будівництво в Харкові віддали "куратору" від Офісу президента Кузьміну

Сергій Кузьмін, якого нещодавно призначили заступником в.о. мера Харкова Ігоря Терехова з питань діджиталізаціі, був нав'язаний Офісом президента і його призначення є платою за підтримку Терехова на виборах мера

Реклама на dsnews.ua

Як пише видання "Telegraf", Кузьмін має налагодити в Харкові "земельно-будівельні "схеми" на користь деяких впливових людей з Офісу президента". "Судячи з усього, особливого вибору у Терехова не було — Кузьміна йому "спустили зверху". І той уже на першій сесії показав своє зверхнє ставлення до Харкова — Кузьмін навіть не спромігся виступити перед депутатами, показуючи, що і надалі звітувати він буде в Києві", — пишуть журналісти, відзначаючи, що формально Кузьмін куруватиме в мерії питання цифрової трансформації.

"Втім, діджиталізація для Кузьміна і його київських покровителів тільки прикриття. Насправді у нього зовсім інші завдання — він буде курувати в Харкові ще земельну і будівельну сфери, а також Малі архітектурні форми (МАФи). Ось в цих справах Кузьмін "дока", але тільки в тому сенсі, що він феноменально винахідливий в налагодженні земельно-будівельних "схем", — йдеться в публікації.

Видання нагадує, що найвищою посадою Кузьміна був пост глави Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) — органу, який завжди вважався одним з найбільш корумпованих в країні. Там він пропрацював недовго і був звільнений зі скандалом. Ще в липні 2019 року тодішній глава Мінрегіону Геннадій Зубко зробив подання Кабміну на звільнення Кузьміна з формулюванням: "не пройшов випробувальний термін", що означає — завалив всю роботу. Однак звільняв Кузьміна вже уряд Олексія Гончарука, який "прямим текстом заявив, що головна причина звільнення Кузьміна — тотальна корупція в ДАБІ".

Видання також наводить слова експерта Віктора Глеби, який прямо писав, що Кузьмін вирішив "не боротися з мафією, а її очолити". "Саме при Кузьміні в ДАБІ стала широко відомою корупційна формула "5 $ за 1 кв м", — йдеться в статті.

Журналісти пишуть, що "Терехов в приватних бесідах і переговорах з депутатами міськради щодо майбутнього голосування, а також на засіданні фракції Блоку Кернеса перед сесією міськради пояснив необхідність призначення Кузьміна своїм заступником наступним чином: "куратори з ОП попросили це зробити", прямо натякаючи на позицію Офісу президента". За інформацією видання, Терехов пояснив депутатам, що "земельну і будівельну сферу в Харкові доведеться віддати Кузьміну в повне управління за квотою ОП в обмін на підтримку Президента на виборах мера".

У підсумку журналісти задаються риторичним питанням: "Цікаво, які ж зобов'язання і функції всередині міської ради повинен виконувати новий заступник мера з питань землі, архбудконтролю, МАФів та цифрової трансформації, якщо його раніше зі скандалом звільнили рішенням уряду за те, що за його керівництва доручена йому сфера просто потонула в корупції і він провалив виконання поставлених перед ним завдань? "

Нагадаємо, Сергій Кузьмін був призначений заступником міського голови Харкова на позачерговій сесії Харківської міськради 12 жовтня.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua