• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

РНБО не бачить підстав для введення санкцій проти NewsOne і "112 Україна"

Реклама на dsnews.ua
Рада національної безпеки і оборони впевнений, що немає підстав для введення санкцій проти телеканалів NewsOne і "112 Україна"

Про це йдеться у відповіді РНБО на запит Українських Новин, передає "ДС".

Раніше за введення санкцій проти цих каналів виступили депутати Верховної Ради, які 4 жовтня 2018 року проголосували за передачу питання в РНБО 19.

За даними РНБО, українське законодавство дозволяє вводити санкції проти юросіб-резидентів виключно у разі їх причетності до терористичної діяльності. Тому РНБО доручив Службі безпеки України провести перевірку компаній ТОВ "Новини 24 години", ТОВ "Партнер ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "Телерадіокомпанія "112-ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" та ТОВ "Аріадна ТВ".

"Службою безпеки України фактів, що підтверджують участь зазначених юридичних осіб до терористичної діяльності, не надано", - йдеться у відповіді РНБО на запит журналістів.

Таким чином, не виявлено підстав для запровадження санкцій.

Як повідомляла "ДС", інтернет-видання theБабель поширила відомості, що Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження стосовно телеканалу "112 Україна". Виробництво розпочато за заявою його колишнього (номінального) власника Андрія Подщипкова, який нещодавно повернувся в Україну.

Два джерела видання в правоохоронних органах і в оточенні колишнього керівництва каналу стверджують, що і за зверненням Подщипкова і за новим кримінальним провадженням проти телеканалу варто глава Офісу президента Андрій Богдан.

Санкцію на арешт майна телеканалу "112 Україна" може дати вже новий генпрокурор, яким став Руслан Рябоошапка, якого в команду президента Володимира Зеленського привів саме Богдан.У свою чергу, телеканал вважає обурливою позицію Офісу президента Володимира Зеленського і заявляє, що президент може понести політичне покарання за свої дії

    Реклама на dsnews.ua