• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Скорочення пенсій чорнобильцям є неконституційним, — КСУ

Конституційний Суд у середу, 7 квітня, прийняв перше рішення з початку конституційної кризи, визнавши неконституційним зменшення мінімального розміру пенсій для чорнобильців

КСУ
КСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні представника Верховної Ради в КСУ Ольги Совгирі в Telegram, передає "ДС".

"Конституційний Суд (Другий сенат) сьогодні ухвалив перше із початку конституційної кризи рішення за конституційною скаргою щодо неконституційності окремих положень закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", — зазначила народний депутат.

Відповідно до цього документу, з 2015 року було змінено методику визначення розміру пенсій, які призначались за цим законом.

"У конституційній скарзі стверджувалось, що таким чином було суттєво зменшено гарантований державою мінімальний розмір пенсій, що свідчить про порушення зобов’язань держави щодо забезпечення соціального захисту заявників. Конституційний Суд погодився із позицією скаржників", — підкреслюється у повідомленні.

Конституційна скарга перебувала на розгляді суду з вересня 2018 року.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Кабінет міністрів запропонував внести зміни до закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Проєктом акта передбачено врегулювання питання отримання державної пенсії, обчисленої з пʼятикратного розміру мінімальної заробітної плати, для всіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua