• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Радник голови ОП Михайло Пасічник ставить вакцинацію в Україні під загрозу зриву, - ЗМІ

Михайло Пасічник, який відповідає в Офісі Президента за стратегію боротьби з коронавірусом, раніше був фігурантом корупційних скандалів

Михайло Пасічник
Михайло Пасічник
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі видання "Аргументи і Факти".

Раніше Пасічник очолював Держлікслужбу, і за підсумками першого терміну його роботи там почалося антикорупційне розслідування. Повідомлялося, що він включав у список продукції, допущеної до продажу в держлікарні, тільки ті препарати, які продавалися в мережі його аптек "Фалбі", в той же час не допускаючи на ринок товари фірм-конкурентів.

Тоді ж стало відомо, що Міністерство охорони здоровʼя і державні медустанови купували у "Фалбі" ліки у пʼять разів дорожче ринкової вартості. Незважаючи на це та інші порушення, "Фалбі" постійно вигравав тендери Міністерства, зауважує видання.

Для розвитку свого бізнесу Пасічник також залучав банківські кредити, які пізніше не виплачував. Одна з таких історій з "Укрексімбанком" закінчилася судом. Незважаючи на спроби Пасічника уникнути виплати боргу, які включали і юридичне переоформлення "Фалбі" на кіпрську фірму, банку вдалося добитися отримання права власності на майно боржника. Так, наприклад, один зі складів Пасічника був проданий за 185,5 млн грн.

"До повного погашення боргу компанії Пасічника в 1 млрд грн ще далеко, але "Укрексімбанк" не збирається зупинятися, поки не стягне з боржника все до останньої копійки", — пише видання.

Очоливши Держлікслужбу вдруге в 2014-му, Пасічник зіткнувся з критикою представників фармацевтичного бізнесу. Одним з рішень Пасічника була заборона на поширення в Україні препарату "Кодарін", який містить речовину кодеїн. Кодеїн використовується для приготування наркотичних препаратів.

Однак інші кодеїновмісні препарати виявилися легалізованими. Серед них був індійський препарат "Кофекс", який, як розповідає видання, після видачі дозволу на продаж був виявлений на складах "Фалбі".

Кваліфікація Пасічника і його здатність організувати вакцинацію українців викликає сумнів, вважає автор статті.

"З огляду на його попередній досвід у фармації і розпорядження бюджетними коштами, можна тільки здогадуватися, до яких фінансових втрат України це може привести, не кажучи вже про потенційну шкоду для здоровʼя українців", — зауважують "Аргументи і Факти".

    Реклама на dsnews.ua