• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Куратор відносин з Росією при Януковичі Демченко став заступником секретаря РНБО

Президент Володимир Зеленський призначив свого радника Руслана Демченка заступником секретаря Ради безпеки і оборони України

Руслан Демченко. Фото: УНІАН
Руслан Демченко. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в указі президента №228/2020 від 16 червня, передає "ДС".

"Призначити Демченка Руслана Михайловича першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України", - зазначено в документі.

Раніше Зеленський указом №227/2020 звільнив Демченка з посади свого радника.

9 червня видання Дзеркало тижня повідомило, що Зеленський прийняв рішення про призначення Демченка з подачі керівника ОП Андрія Єрмака.

Європейська правда уточнює, що Демченко займається питаннями Мінського процесу, до вирішення яких також залучений Єрмак. Раніше Демченко був радником п'ятого президента Петра Порошенка.

Демченко - колишній глава протоколу та Адміністрації президента Віктора Ющенка, на початку 2010 року він перейшов в МЗС, а після перемоги Віктора Януковича став куратором відносин України з Росією.

У часи Євромайдану в МЗС його запам'ятали як головного противника "дипломатичної фронди", тобто тих дипломатів, які боролися проти системи і підтримували Майдан.

Демченко брав участь в історичному засіданні Кабінету Міністрів від 21 листопада 2013 року. Це той день, коли Кабмін Миколи Азарова несподівано прийняв рішення про відмову від підписання угоди про асоціацію.

У часи Леоніда Кожари Демченко став сірим кардиналом МЗС. Саме він формулював і розсилав у посольства вимоги, хто і що повинен говорити на зовнішньополітичній арені.

Порошенко призначив його своїм радником вже після того, як парламент прийняв закон про люстрацію. За цим законом Демченко повинен був бути позбавлений права обіймати посади в держорганах на десятирічний термін.

    Реклама на dsnews.ua